Folders |
2017 Results - North Florida Spring Break InvitationalPublished by
Results: Half-Mile Timing Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/25/2017 05:51 PM
UNF Spring Break - 3/24/2017 to 3/25/2017
www.halfmiletiming.com
Hodges Stadium
Results
Event 1 Women Hammer Throw College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
Finals
1 Ratcliffe, Julia Princeton 62.57m 205-03
FOUL FOUL 61.65m 62.57m FOUL 59.88m
2 Ababio, Claudia Maryland 57.32m 188-01
57.32m FOUL 52.85m FOUL FOUL FOUL
3 Badley-Costello, Jordana Club Sisu Th 56.01m 183-09
53.59m FOUL FOUL 50.22m 56.01m 55.62m
4 O'Hara, Emma Maryland 55.44m 181-11
FOUL 55.44m FOUL FOUL FOUL 51.78m
5 O'Dell, Kennedy Princeton 53.91m 176-10
51.75m 49.18m 51.38m 53.91m FOUL FOUL
6 Clark, Hasana Marshall 53.25m 174-08
50.59m 50.71m 50.52m 49.63m 53.25m 49.66m
7 Turner, Samantha Jacksonville 51.61m 169-04
51.61m 49.52m 50.63m 49.16m 47.25m 48.01m
8 Arnold, Kelsey Georgia Sout 49.83m 163-06
49.83m 47.97m 49.31m 47.92m FOUL FOUL
9 Scott-Young, Ellen Princeton 49.82m 163-05
49.82m 49.13m FOUL FOUL FOUL FOUL
10 Dowell, Mercedes Marshall 47.35m 155-04
FOUL 47.35m FOUL
11 Reese, Diamond Georgia Sout 45.71m 150-00
45.71m 42.71m FOUL
12 Budd, Ericka Marshall 44.80m 147-00
44.80m 43.61m 44.42m
13 Pina, Briana Southern Mai 42.11m 138-02
FOUL 42.11m FOUL
14 Parker, Noelle Jacksonville 41.01m 134-06
39.04m FOUL 41.01m
15 Gant, Alexis Georgia Sout 40.70m 133-06
40.70m 39.82m 40.13m
16 McAtee, Whitney Marshall 40.25m 132-01
FOUL 40.25m 38.98m
17 Williams, Khadija Albany State 36.49m 119-09
36.49m FOUL FOUL
18 Glover, Danielle Dillard 35.63m 116-11
FOUL 35.63m FOUL
19 Rivers, Alexandria Usc-Beaufort 34.51m 113-03
34.51m FOUL FOUL
20 Haughton, Ellexsie Edward Water 33.36m 109-05
33.36m FOUL PASS
21 Morris, Taylor Unat-Scad Sa 32.31m 106-00
32.31m FOUL FOUL
22 Saunders, Lexis Usc-Beaufort 31.81m 104-04
31.81m FOUL FOUL
23 Byrd, Eunique Florida Memo 31.38m 102-11
FOUL 31.38m FOUL
24 Douglas, Aundria Georgia Sout 31.16m 102-03
31.16m FOUL FOUL
25 Merrell, Nautica Alabama A&M 30.40m 99-09
FOUL 30.40m FOUL
26 Makins-Null, Autumn Jacksonville 28.90m 94-10
28.90m FOUL FOUL
27 Martin, Anissa Edward Water 28.08m 92-01
28.08m FOUL FOUL
28 Harris, Alexis Keiser Unive 23.37m 76-08
23.37m FOUL FOUL
29 Hooks, LaKirstan Mobile 21.18m 69-06
21.18m FOUL FOUL
30 Cadet Joram, Ballaion Keiser Unive 19.60m 64-04
19.60m FOUL FOUL
31 Hope, Felicia Dillard 17.01m 55-10
17.01m FOUL FOUL
-- Nieto-Thomas, Mariah Albany State FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 2 Men Hammer Throw College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Robinson, Adam Alabama A&M 43.56m 142-11
35.76m 39.60m FOUL 42.27m 43.04m 43.56m
2 Bell, Kessy Alabama A&M 42.41m 139-02
41.11m 41.94m 42.41m FOUL FOUL 42.13m
3 Paul, Malik Usc-Beaufort 42.12m 138-02
39.14m 42.12m FOUL 38.93m 40.37m 39.60m
4 Meggie, Linton Edward Water 38.34m 125-09
35.04m 38.34m 37.44m 36.49m FOUL 32.45m
5 Saunders, Osano Usc-Beaufort 37.25m 122-02
34.15m FOUL 37.25m 33.68m 36.68m FOUL
6 Woods, Tommy Mobile 35.13m 115-03
31.09m 31.84m 33.54m 32.43m 33.05m 35.13m
7 Hallman, Tariq Florida Memo 30.71m 100-09
29.33m 30.71m 30.37m 29.72m 30.01m 30.36m
8 Howard, Herman Edward Water 28.48m 93-05
28.12m 28.48m FOUL FOUL 28.35m FOUL
9 Pittman, Gavin Mobile 26.68m 87-06
23.93m 25.95m 26.68m FOUL 25.20m 24.73m
10 Davis, Marquis Albany State 26.07m 85-06
26.07m FOUL PASS
11 Homme, Fedner Edward Water 25.42m 83-05
22.75m 25.42m FOUL
12 Wiggins, Rufus Florida Memo 24.40m 80-01
FOUL FOUL 24.40m
13 Cowart, Ethan Mobile 22.66m 74-04
22.66m 21.50m 19.62m
14 Batiste, Tavis Dillard 17.09m 56-01
FOUL FOUL 17.09m
-- Gracia, Stanley Edward Water FOUL
FOUL PASS PASS
Event 3 Women Javelin Throw College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Heiniger, Heidi Marshall 45.12m 148-00
FOUL 42.86m 45.12m FOUL 40.58m 41.15m
2 Montes, Alexis Marshall 44.36m 145-06
42.52m FOUL FOUL FOUL 44.36m FOUL
3 Schachne, Reece Princeton 43.71m 143-05
39.66m 40.40m 41.15m 37.07m 39.42m 43.71m
4 Maloney, Jillian Maryland 39.35m 129-01
39.35m FOUL 33.16m FOUL FOUL FOUL
5 Becker, Ariel Princeton 38.73m 127-01
38.73m 36.01m ND FOUL 37.31m FOUL
6 Huggins, Dallyssa Maryland 37.83m 124-01
34.56m 37.06m 37.83m 34.86m 35.87m 37.03m
7 Myslinski, Emily Jacksonville 36.89m 121-00
FOUL 36.89m 35.12m 34.28m 33.58m FOUL
8 Wade, Peyton Maryland 36.02m 118-02
FOUL 36.02m 33.83m FOUL FOUL FOUL
9 Canan, Kesley Mobile 33.20m 108-11
32.14m 32.08m 33.20m FOUL 31.74m 32.50m
10 Ellis, Alexandra North Florid 32.93m 108-00
26.59m ND 32.93m
11 Williams, Khadija Albany State 31.20m 102-04
31.20m ND ND
12 Prather, Chelsea Alabama A&M 30.52m 100-01
FOUL 30.52m ND
13 Hickmon, Makayla Edward Water 30.00m 98-05
FOUL 30.00m FOUL
14 May, Camilla 1st Coast Tr 29.52m 96-10
29.52m ND ND
15 Haughton, Ellexsie Edward Water 29.19m 95-09
29.19m FOUL ND
16 Phillips, Stormm Unattached 28.24m 92-08
28.24m ND ND
17 Martin, Anissa Edward Water 27.68m 90-10
FOUL 27.68m ND
18 Byrd, Eunique Florida Memo 25.29m 83-00
25.29m ND ND
19 Deberry, Tianna Livingstone 24.51m 80-05
24.51m ND ND
19 Vaziri, Kiana Keiser Unive 24.51m 80-05
24.51m FOUL ND
21 Redfern, Kenetria Livingstone 24.12m 79-02
24.12m ND ND
22 Cardriche, Cherokee Livingstone 24.06m 78-11
FOUL FOUL 24.06m
23 Harper, Dajha Mobile 23.21m 76-02
23.21m ND FOUL
24 Whaley, Chrislyn Mobile 21.66m 71-01
FOUL 21.66m FOUL
25 Howard, Nakiya Edward Water 17.03m 55-10
17.03m PASS PASS
26 Harris, Alexis Keiser Unive 10.45m 34-03
10.45m ND ND
27 Sorensen, Elise Keiser Unive 10.37m 34-00
10.37m ND ND
-- Cadet Joram, Ballaion Keiser Unive FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Mcdonald, Nicole Virginia Sta FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 4 Men Javelin Throw College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Quijera, Nicolas Miss State 73.21m 240-02
69.84m FOUL 73.21m 68.14m 64.24m 68.92m
2 Thompson, Curtis Miss State 72.54m 238-00
70.72m 69.50m 65.11m 72.54m FOUL 68.16m
3 Dykstra, Raymond Club Sisu Th 65.35m 214-05
61.58m 65.35m 61.72m FOUL FOUL 60.61m
4 Scott, K'Vonte Cornbread JAC 46.63m 153-00
FOUL 39.21m 46.63m FOUL 44.79m FOUL
5 Woods, Tommy Mobile 44.37m 145-07
34.82m 42.48m 40.42m 44.37m FOUL FOUL
6 Cowart, Ethan Mobile 44.08m 144-07
38.61m FOUL 44.08m 41.84m 41.80m 38.80m
7 Bradshaw, Greg Edward Water 41.13m 134-11
37.64m 37.22m 41.13m FOUL 39.64m FOUL
8 Durst, Tyler Usc-Beaufort 40.97m 134-05
40.91m 40.97m 35.78m 34.26m 37.14m PASS
9 Graham, Antonie Edward Water 37.91m 124-04
34.70m 36.13m 37.91m FOUL 35.55m 37.36m
10 Hutchinson, Jacob Usc-Beaufort 36.74m 120-06
31.78m 36.74m PASS
11 Williams Jr, Steve Mobile 36.44m 119-07
36.44m FOUL FOUL
12 Hutchinson, Joseph Usc-Beaufort 36.41m 119-05
34.31m FOUL 36.41m
13 Johnson, Kelvin Livingstone 36.25m 118-11
34.52m 36.25m 35.31m
14 Gracia, Stanley Edward Water 34.26m 112-05
FOUL FOUL 34.26m
15 Baltus, Davy Livingstone 31.83m 104-05
31.83m FOUL FOUL
16 Meggie, Linton Edward Water 31.08m 102-00
31.08m FOUL FOUL
17 Jones, Anfernee Mobile 29.83m 97-10
FOUL FOUL 29.83m
18 Wiggins, Rufus Florida Memo 28.71m 94-02
28.71m FOUL FOUL
19 Hallman, Tariq Florida Memo 25.78m 84-07
25.78m FOUL FOUL
20 Sarkodie, Samuel Virginia Sta 24.77m 81-03
24.77m FOUL FOUL
21 Browning, Erik Livingstone 23.72m 77-10
23.72m FOUL FOUL
22 Homme, Fedner Edward Water 22.87m 75-00
22.87m FOUL FOUL
23 Thompson, Jonathan Livingstone 18.69m 61-04
FOUL 18.69m FOUL
Event 5 Women Long Jump College
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Allen, Sabina Campbell 5.92m +0.0 19-05.25
5.61m(1.4) 5.69m(0.8) 5.92m(+0.0) 5.85m(0.9) FOUL 5.70m(-1.2)
2 Dennard, Charrie Alabama A&M 5.88m 0.4 19-03.50
5.53m(1.6) 5.71m(0.1) 5.49m(-1.5) 5.88m(0.4) FOUL FOUL
3 Richardson, Kayla Maryland 5.76m 0.7 18-10.75
5.58m(1.8) FOUL 5.55m(-0.1) 5.76m(0.7) 5.75m(1.0) FOUL
4 Mckay, Shenelle Campbell 5.74m 1.5 18-10.00
5.55m(0.7) 5.72m(2.3) 5.74m(1.5) 5.62m(0.4) 5.46m(0.1) 5.59m(0.5)
5 Brinson, Jonina Mobile 5.67m 0.6 18-07.25
5.44m(1.0) 5.67m(0.6) FOUL FOUL FOUL 5.53m(-0.7)
6 Crowe, Kaija Unattached 5.66m 1.3 18-07.00
5.53m(0.8) 5.40m(0.7) 5.66m(1.3) FOUL FOUL 5.47m(-0.6)
7 Tan, Eugenia Georgia Sout 5.63m 1.4 18-05.75
5.39m(0.7) 5.63m(1.4) FOUL FOUL 5.48m(0.1) FOUL
8 George, Lauren Marshall 5.54m 1.2 18-02.25
5.54m(1.2) 5.40m(1.4) FOUL FOUL FOUL FOUL
9 Smith, Jewel Maryland 5.49m -0.5 18-00.25
5.44m(0.9) 5.46m(0.5) FOUL FOUL 5.49m(-0.5) 5.42m(-0.2)
10 Randolph, Ellie Princeton 5.44m 0.9 17-10.25
FOUL 5.31m(0.8) 5.44m(0.9)
11 Armstrong, Akia Unattached 5.36m 1.2 17-07.00
5.36m(1.2) FOUL FOUL
12 Becker, Ariel Princeton 5.24m -1.8 17-02.25
5.24m(-1.8) FOUL FOUL
13 Daggs, Joycelyn Dillard 5.22m NWI 17-01.50
FOUL 5.22m(-0.0) FOUL
13 Craver, Maia Princeton 5.22m 1.1 17-01.50
5.22m(1.1) FOUL FOUL
15 Kalilwa, Adela Southern Mai 5.19m -1.8 17-00.50
5.07m(0.2) 5.19m(-1.8) FOUL
16 Hurst, Tajdreana Dillard 5.13m 1.9 16-10.00
FOUL 5.13m(1.9) FOUL
17 Reid, Deonica Campbell 5.07m 0.1 16-07.75
FOUL 5.07m(0.1) FOUL
18 Austin, Nickeela Florida Memo 5.02m 0.7 16-05.75
5.02m(0.7) FOUL FOUL
18 Grant, Troi Edward Water 5.02m -1.0 16-05.75
5.02m(-1.0) FOUL FOUL
20 Davidson, Kerri Princeton 4.92m 0.4 16-01.75
FOUL 4.92m(0.4) FOUL
21 Jackson, Rachel Mobile 4.89m 0.3 16-00.50
4.89m(0.3) FOUL FOUL
22 Lodge, Frances Princeton 4.87m -1.6 15-11.75
4.87m(-1.6) FOUL FOUL
23 Blount, Alexandra Edward Water 4.81m -0.4 15-09.50
4.81m(-0.4) FOUL FOUL
24 Haywood, Kayla Marshall 4.80m -0.7 15-09.00
FOUL FOUL 4.80m(-0.7)
24 Kendall, Chelsea Mobile 4.80m 1.2 15-09.00
4.80m(1.2) FOUL FOUL
26 Warner, Kenya Virginia Sta 4.79m 1.1 15-08.75
FOUL 4.79m(1.1) FOUL
27 Fair, Jimeka Edward Water 4.71m 0.1 15-05.50
FOUL 4.71m(0.1) FOUL
27 Jordan, Jalleyah Albany State 4.71m 0.4 15-05.50
4.71m(0.4) FOUL FOUL
29 Freeman, Emoni Edward Water 4.69m +0.0 15-04.75
4.69m(+0.0) FOUL FOUL
29 Vaziri, Kiana Keiser Unive 4.69m 0.4 15-04.75
FOUL FOUL 4.69m(0.4)
31 Close, Emily Southern Mai 4.66m 0.9 15-03.50
4.66m(0.9) FOUL FOUL
32 Ingram, Rachel Southern Mai 4.59m -0.6 15-00.75
FOUL 4.59m(-0.6) FOUL
33 Moss, Quadaisha Edward Water 4.57m 0.5 15-00.00
4.57m(0.5) FOUL FOUL
34 Tinson, Adasia Mobile 4.56m -1.2 14-11.50
4.56m(-1.2) FOUL FOUL
35 Hankins, Jordyn Alabama A&M 4.48m 1.8 14-08.50
4.48m(1.8) FOUL FOUL
36 Samson, Sherri Livingstone 4.39m 0.3 14-05.00
4.39m(0.3) FOUL FOUL
37 Prather, Chelsea Alabama A&M 4.36m -0.6 14-03.75
4.10m(0.3) FOUL 4.36m(-0.6)
38 Anderson, Amanda Edward Water 4.35m -0.2 14-03.25
4.35m(-0.2) FOUL FOUL
39 Hamilton, Deneca Keiser Unive 4.24m 0.3 13-11.00
FOUL 4.24m(0.3) PASS
40 Neal, Erika Virginia Sta 4.21m 0.9 13-09.75
FOUL 4.21m(0.9) FOUL
41 Malone, Eshe Keiser Unive 4.20m 1.3 13-09.50
4.20m(1.3) FOUL PASS
42 Henderson, Naliah Dillard 4.15m 0.4 13-07.50
4.15m(0.4) FOUL FOUL
43 Smith, De'ayohnna Livingstone 3.97m 0.6 13-00.25
3.97m(0.6) FOUL FOUL
44 Leitensdorfer, Anna Scad Savanna 3.82m -0.5 12-06.50
3.82m(-0.5) FOUL FOUL
45 Ibe, Nnenna Princeton 3.70m 0.5 12-01.75
3.70m(0.5) FOUL FOUL
46 Williams, Alexis Unattached 3.67m 1.0 12-00.50
FOUL 3.67m(1.0) FOUL
-- Williams, J'Hari Usc-Beaufort ND NWI
PASS PASS PASS
-- Williams, Tyra Keiser Unive FOUL
FOUL PASS PASS
-- Oliver-Ratcliff, Ciera Livingstone FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Morris, Jullia Campbell FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Damron, Hannah Southern Mai FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Paulk, MonaLisa Livingstone FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 6 Men Long Jump College
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Assoua, Gaston Maryland 7.16m +0.0 23-06.00
6.86m(0.2) 7.16m(+0.0) FOUL 6.92m(1.9) FOUL FOUL
2 Nilsson Montler, Thobias Keiser Unive 7.01m 0.8 23-00.00
7.00m(-0.3) 7.01m(0.8) PASS PASS PASS PASS
3 Alfano, Andrew Maryland 6.85m -0.1 22-05.75
FOUL 6.83m(1.3) 6.80m(0.2) 6.85m(-0.1) FOUL FOUL
4 Sessoms, Quamel Dillard 6.85m 1.2 22-05.75
6.79m(+0.0) FOUL 6.51m(-0.8) 6.85m(1.2) FOUL FOUL
5 Hall, Mikevion Edward Water 6.76m -0.5 22-02.25
6.76m(-0.5) 6.45m(0.1) 6.55m(1.1) FOUL 6.59m(0.7) FOUL
6 Graham, Alize Campbell 6.62m 0.7 21-08.75
6.56m(-1.6) 6.62m(-0.9) FOUL ND(NWI) 6.62m(1.1) 6.62m(0.7)
7 Todd, Micah Virginia Sta 6.59m 0.5 21-07.50
6.12m(-5.5) 6.21m(+0.0) 6.56m(-1.2) 6.59m(0.5) 6.42m(-0.7) 6.36m(-1.6)
8 Elliot, III, Carl Edward Water 6.58m 0.6 21-07.25
6.58m(0.6) 6.54m(1.0) FOUL ND(NWI) FOUL 6.39m(-0.1)
9 Crick, Richard Virginia Sta 6.56m -1.4 21-06.25
6.56m(-1.4) FOUL ND(NWI) PASS PASS PASS
10 Jenkins, Lorne Campbell 6.47m -0.1 21-02.75
6.47m(-0.1) FOUL FOUL
11 Williams, Dajawn Virginia Sta 6.45m -0.9 21-02.00
6.45m(-0.9) ND(NWI) ND(NWI)
12 Davis, Maurice Virginia Sta 6.38m -1.3 20-11.25
FOUL FOUL 6.38m(-1.3)
13 Brownlowe, Farrin Edward Water 6.26m -0.7 20-06.50
6.26m(-0.7) ND(NWI) ND(NWI)
14 LeCorn, Dontae Edward Water 6.06m 0.8 19-10.75
FOUL 6.06m(0.8) ND(NWI)
15 Lamby, Jovan Dillard 5.99m 1.1 19-08.00
5.99m(1.1) FOUL FOUL
16 Chery, Georges Florida Memo 5.90m 2.0 19-04.25
5.90m(2.0) ND(NWI) ND(NWI)
17 Wulff Rodriguez, Max Unattached 5.70m 1.2 18-08.50
FOUL FOUL 5.70m(1.2)
18 Martin, Justin Unattached 5.67m -0.3 18-07.25
5.67m(-0.3) ND(NWI) PASS
19 green, hamilton Dillard 5.58m -0.4 18-03.75
FOUL 5.58m(-0.4) FOUL
20 Francois, Andy Edward Water 5.37m 0.5 17-07.50
5.37m(0.5) FOUL ND(NWI)
21 Baltus, Davy Livingstone 4.82m 0.6 15-09.75
4.82m(0.6) FOUL ND(NWI)
22 Jackson, Cervantes Albany State 3.93m -0.1 12-10.75
FOUL 3.93m(-0.1) ND(NWI)
-- Kirksey, Roderick Alabama A&M FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Miller, Rashon Albany State FOUL
FOUL PASS PASS
-- Simon, Jacee Edward Water FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Poole, Maraice Keiser Unive FOUL
FOUL FOUL PASS
-- Martin, Darrell Edward Water FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 7 Women Triple Jump College
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 de Jesus, Claudine Brazilian Ol 12.84m 1.0 42-01.50
12.84m(1.0) 12.52m(-1.1) FOUL(1.6) FOUL(1.9) 12.73m(-0.1) 12.82m(0.6)
2 Phillips, Stormm Unattached 12.77m 1.9 41-10.75
12.71m(-2.2) FOUL(-0.8) 12.77m(1.9) 12.47m(0.8) FOUL(1.5) 12.51m(0.2)
3 Butler, Antonique Marshall 12.39m 0.8 40-07.75
12.07m(-0.0) 12.39m(0.8) 11.74m(0.8) 11.91m(1.1) 12.16m(0.4) 12.11m(-0.3)
4 Dennard, Charrie Alabama A&M 12.31m -0.6 40-04.75
FOUL(0.1) FOUL(0.2) 12.31m(-0.6) FOUL(1.3) FOUL(1.8) FOUL(0.2)
5 Bowald, Brittany Jacksonville 11.92m 1.5 39-01.25
11.85m(-0.9) FOUL(0.6) FOUL(0.2) 11.92m(1.5) FOUL(-0.9) FOUL(+0.0)
6 Ibe, Nnenna Princeton 11.52m 0.1 37-09.50
FOUL(+0.0) 11.52m(0.1) FOUL(+0.0) FOUL(-0.7) FOUL(-0.1) FOUL(1.3)
7 Freeman, Emoni Edward Water 11.42m 0.4 37-05.75
FOUL(1.3) 11.42m(0.4) FOUL(1.6) FOUL(-0.9) 11.41m(-0.3) FOUL(-0.4)
8 Austin, Nickeela Florida Memo 11.28m 0.7 37-00.25
10.73m(0.1) FOUL 11.16m(0.3) FOUL FOUL 11.28m(0.7)
9 Anderson, Amanda Edward Water 11.24m -0.7 36-10.50
11.02m(-2.1) 11.05m(2.3) 11.24m(-0.7) PASS PASS PASS
10 Daggs, Joycelyn Dillard 10.86m 1.8 35-07.75
10.86m(1.8) FOUL FOUL
11 Crowe, Kaija Unattached 10.82m 1.3 35-06.00
10.82m(1.3) FOUL(0.6) FOUL(+0.0)
12 Tan, Eugenia Georgia Sout 10.74m -1.2 35-03.00
10.74m(-1.2) FOUL FOUL
13 Warner, Kenya Virginia Sta 10.69m -0.2 35-01.00
10.69m(-0.2) PASS PASS
14 Cotton, Twandalette Georgia Sout 10.65m 1.5 34-11.25
10.65m(1.5) FOUL FOUL
15 Kalilwa, Adela Southern Mai 10.64m -0.2 34-11.00
10.64m(-0.2) FOUL FOUL
16 Ingram, Rachel Southern Mai 10.55m 0.2 34-07.50
10.55m(0.2) FOUL FOUL
17 Jordan, Jalleyah Albany State 10.51m 1.1 34-05.75
PASS 10.51m(1.1) FOUL(0.7)
17 Fair, Jimeka Edward Water 10.51m -0.9 34-05.75
FOUL(-0.6) FOUL(2.3) 10.51m(-0.9)
19 Moss, Quadaisha Edward Water 10.35m 1.2 33-11.50
10.35m(1.2) FOUL PASS
20 Davis, Sequoya Converse 10.26m -0.7 33-08.00
10.26m(-0.7) FOUL FOUL
21 Malone, Eshe Keiser Unive 10.06m -1.3 33-00.25
FOUL FOUL 10.06m(-1.3)
22 Kendall, Chelsea Mobile 9.99m 1.9 32-09.50
9.99m(1.9) FOUL FOUL
23 Hill, Dominique Converse 9.89m 0.1 32-05.50
9.89m(0.1) FOUL FOUL
24 Vaziri, Kiana Keiser Unive 9.87m +0.0 32-04.75
9.87m(+0.0) FOUL FOUL
25 Samson, Sherri Livingstone 9.67m 1.1 31-08.75
9.67m(1.1) FOUL FOUL
26 Williams, Tyra Keiser Unive 9.23m -0.8 30-03.50
9.23m(-0.8) FOUL FOUL
27 Howard, Justice Albany State 9.04m -1.9 29-08.00
FOUL 9.04m(-1.9) PASS
27 Leitensdorfer, Anna Scad Savanna 9.04m -0.5 29-08.00
FOUL FOUL 9.04m(-0.5)
-- Smith, De'ayohnna Livingstone FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Richardson, Kayla Maryland FOUL
FOUL(-1.0) FOUL(-1.1) PASS
-- Blackall, Leah Maryland FOUL
FOUL(-1.0) PASS PASS
-- West, Denisha Marshall FOUL
FOUL(-0.5) FOUL(-1.2) FOUL(1.6)
Event 8 Men Triple Jump College
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 de Sa, Mateus Brazilian Ol 15.43m -0.5 50-07.50
FOUL 15.33m(0.3) 15.43m(-0.5) PASS PASS PASS
2 Norville, Joshua Florida Tech 15.10m 0.1 49-06.50
14.58m(1.2) 15.10m(0.1) PASS 14.29m(0.5) PASS PASS
3 Jackson, Cervantes Albany State 15.02m 1.2 49-03.50
FOUL 14.46m(+0.0) PASS 15.02m(1.2) 14.83m(1.7) FOUL
4 Rose, Ezekiel Alabama A&M 13.89m 1.4 45-07.00
13.62m(+0.0) FOUL 13.77m(-0.1) FOUL 13.89m(1.4) FOUL
5 Elliot, III, Carl Edward Water 13.75m 1.6 45-01.50
13.29m(-0.2) 13.59m(1.3) 13.75m(1.6) 12.34m(1.1) FOUL 13.08m(1.7)
6 Francois, Andy Edward Water 12.87m 1.0 42-02.75
11.77m(0.9) 11.87m(0.4) 11.92m(0.3) 12.75m(2.1) 12.87m(1.0) 12.80m(1.5)
7 Lamby, Jovan Dillard 12.86m 1.3 42-02.25
12.86m(1.3) FOUL FOUL FOUL 12.40m(+0.0) 12.61m(0.1)
8 Owens, Johnathan Ga Southern 11.34m -0.4 37-02.50
FOUL 11.34m(-0.4) PASS FOUL FOUL FOUL
-- Chery, Georges Florida Memo ND NWI
PASS PASS PASS
-- green, hamilton Dillard FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- LeCorn, Dontae Edward Water FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 9 Women Discus Throw College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Ababio, Claudia Maryland 49.63m 162-10
49.26m 49.63m 48.39m 49.13m FOUL FOUL
2 Turner, Samantha Jacksonville 46.97m 154-01
39.91m 46.56m 46.55m 45.18m 44.29m 46.97m
3 Marchand, Elena Marshall 46.05m 151-01
45.69m FOUL FOUL FOUL FOUL 46.05m
4 O'Dell, Kennedy Princeton 45.73m 150-00
45.73m 34.96m 45.73m FOUL FOUL FOUL
5 Owens, Jamelia Georgia Sout 43.05m 141-03
39.04m 41.40m 43.05m 40.31m FOUL 42.91m
6 Lucas, Alexis Alabama A&M 41.58m 136-05
41.40m FOUL 37.54m 41.58m FOUL FOUL
7 Gant, Alexis Georgia Sout 41.27m 135-05
39.89m 41.27m 40.06m 40.87m 36.32m 40.31m
8 McAtee, Whitney Marshall 39.62m 130-00
38.13m FOUL 37.91m 39.62m 37.21m 36.57m
9 Sawyer, Phontavia Virginia Sta 39.31m 129-00
FOUL FOUL 39.31m 37.54m FOUL FOUL
10 Budd, Ericka Marshall 36.43m 119-06
36.43m 35.85m 35.56m
11 Harris, Alexis Keiser Unive 35.70m 117-01
35.70m 31.49m FOUL
12 Williams, Khadija Albany State 34.33m 112-07
FOUL 34.33m 32.62m
13 Wade, Katrina Livingstone 34.16m 112-01
31.67m 34.16m FOUL
14 Parker, Noelle Jacksonville 33.88m 111-02
32.19m FOUL 33.88m
15 Wesley, Shakura Converse 33.45m 109-09
33.45m FOUL FOUL
16 Nieto-Thomas, Mariah Albany State 33.43m 109-08
FOUL 33.43m FOUL
17 Saunders, Lexis Usc-Beaufort 33.20m 108-11
FOUL FOUL 33.20m
18 Hope, Felicia Dillard 33.13m 108-08
30.31m 33.13m FOUL
19 Byrd, Eunique Florida Memo 32.36m 106-02
FOUL 31.25m 32.36m
20 Bunch, Tiara Virginia Sta 31.95m 104-10
27.63m 31.95m 31.30m
21 Hooks, LaKirstan Mobile 31.12m 102-01
FOUL 31.11m 31.12m
22 Merrell, Nautica Alabama A&M 29.85m 97-11
FOUL 29.85m FOUL
23 Martin, Anissa Edward Water 29.82m 97-10
FOUL 29.82m FOUL
24 Morris, Taylor Unat-Scad Sa 28.80m 94-06
28.80m FOUL FOUL
25 Cooksey, Jordan Converse 27.70m 90-10
FOUL 27.70m FOUL
26 Makins-Null, Autumn Jacksonville 27.53m 90-04
FOUL FOUL 27.53m
27 Rivers, Alexandria Usc-Beaufort 24.71m 81-01
24.71m FOUL FOUL
28 Pauley, Emily Usc-Beaufort 24.04m 78-10
FOUL 24.04m FOUL
29 Haughton, Ellexsie Edward Water 22.64m 74-03
22.64m FOUL FOUL
30 Falcon, Stacie Livingstone 22.13m 72-07
22.13m FOUL FOUL
31 Hamilton, Deneca Keiser Unive 18.94m 62-02
18.94m FOUL FOUL
32 Harper, Dajha Mobile 16.14m 52-11
16.14m FOUL FOUL
33 Cadet Joram, Ballaion Keiser Unive 14.13m 46-04
14.13m FOUL FOUL
-- Foster, Katelyn Scad Savanna FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 10 Men Discus Throw College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Thompson, Greg Maryland 58.70m 192-07
FOUL 57.47m FOUL 53.51m FOUL 58.70m
2 Oliveira, Cleverson Brazilian Ol 52.96m 173-09
52.96m 52.72m FOUL FOUL 51.21m PASS
3 Scott, K'Vonte Cornbread JAC 43.97m 144-03
37.25m 42.12m 41.73m 43.97m 40.48m 42.85m
4 Paul, Malik Usc-Beaufort 43.68m 143-04
39.59m 43.68m FOUL 37.89m 40.86m 40.51m
5 Slade, Brandon Virginia Sta 42.80m 140-05
42.53m FOUL 41.52m FOUL FOUL 42.80m
6 Pittman, Gavin Mobile 42.41m 139-02
40.51m 41.83m FOUL 41.12m 42.41m 41.54m
7 Homme, Fedner Edward Water 40.99m 134-06
37.66m 40.99m FOUL FOUL FOUL PASS
8 Howard, Herman Edward Water 39.49m 129-07
FOUL 39.49m 38.42m FOUL FOUL 37.86m
9 Sarkodie, Samuel Virginia Sta 38.66m 126-10
FOUL FOUL 38.66m FOUL FOUL FOUL
10 Woods, Tommy Mobile 37.39m 122-08
35.69m FOUL 37.39m
11 Davis, Marquis Albany State 37.17m 121-11
37.17m FOUL FOUL
12 Robinson, Adam Alabama A&M 33.55m 110-01
FOUL 33.55m FOUL
13 Everett, Noah Edward Water 32.97m 108-02
FOUL 32.97m FOUL
14 Saunders, Osano Usc-Beaufort 32.13m 105-05
32.13m FOUL FOUL
15 Gracia, Stanley Edward Water 31.97m 104-11
31.97m FOUL FOUL
16 Durst, Tyler Usc-Beaufort 30.52m 100-01
30.52m FOUL FOUL
17 Williams Jr, Steve Mobile 30.22m 99-02
FOUL FOUL 30.22m
18 Brown, Jerrod Livingstone 28.15m 92-04
28.15m FOUL FOUL
19 Browning, Erik Livingstone 21.42m 70-03
21.42m FOUL FOUL
20 Thompson, Jonathan Livingstone 20.65m 67-09
20.65m FOUL FOUL
-- Hallman, Tariq Florida Memo FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 11 Women Shot Put College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Crew, Brittany Club Sisu Th 17.49m 57-04.75
FOUL 16.39m 16.88m 16.91m FOUL 17.49m
2 Sawyer, Phontavia Virginia Sta 14.69m 48-02.50
13.90m 14.03m 14.69m 14.11m 14.69m FOUL
3 Marchand, Elena Marshall 14.32m 46-11.75
13.89m 13.45m FOUL 14.32m 13.95m 14.08m
4 Owens, Jamelia Georgia Sout 14.31m 46-11.50
13.70m FOUL 14.19m 14.31m 13.94m FOUL
5 Ababio, Claudia Maryland 14.23m 46-08.25
13.45m 14.23m 14.03m FOUL FOUL 13.98m
6 Turner, Samantha Jacksonville 13.73m 45-00.50
13.36m 13.02m 13.72m 13.13m 13.15m 13.73m
7 Parker, Noelle Jacksonville 13.65m 44-09.50
12.78m 13.52m 13.03m 13.65m 13.52m 13.64m
8 Clark, Hasana Marshall 13.44m 44-01.25
11.47m 13.44m 13.38m FOUL FOUL FOUL
9 Reese, Diamond Georgia Sout 13.29m 43-07.25
12.46m 12.36m 13.01m FOUL 12.35m 13.29m
10 Phillips, Brittianni Albany State 12.92m 42-04.75
12.07m FOUL 12.92m
11 Byrd, Eunique Florida Memo 12.59m 41-03.75
12.14m 12.46m 12.59m
12 Budd, Ericka Marshall 12.53m 41-01.50
12.38m 12.53m FOUL
13 Gant, Alexis Georgia Sout 12.38m 40-07.50
11.92m 11.79m 12.38m
14 Mcdonald, Nicole Virginia Sta 12.21m 40-00.75
11.26m FOUL 12.21m
15 McAtee, Whitney Marshall 11.95m 39-02.50
11.95m 11.58m 11.30m
16 Haughton, Ellexsie Edward Water 11.87m 38-11.50
11.87m 11.67m FOUL
17 Glover, Danielle Dillard 11.70m 38-04.75
11.28m 11.70m 11.10m
18 Hope, Felicia Dillard 11.66m 38-03.25
11.42m 11.66m FOUL
19 Lucas, Alexis Alabama A&M 11.59m 38-00.25
11.59m FOUL FOUL
20 Wade, Katrina Livingstone 11.28m 37-00.25
11.28m 10.99m 10.86m
21 Douglas, Aundria Georgia Sout 10.98m 36-00.25
9.93m 10.72m 10.98m
22 Martin, Anissa Edward Water 10.87m 35-08.00
10.83m 10.87m FOUL
23 Myslinski, Emily Jacksonville 10.57m 34-08.25
10.36m 10.57m ND
24 Pauley, Emily Usc-Beaufort 10.37m 34-00.25
10.37m ND ND
25 Williams, Khadija Albany State 10.31m 33-10.00
10.31m FOUL ND
26 Bunch, Tiara Virginia Sta 10.24m 33-07.25
10.24m FOUL FOUL
27 Wesley, Shakura Converse 10.13m 33-03.00
10.13m ND FOUL
28 Makins-Null, Autumn Jacksonville 9.96m 32-08.25
9.96m ND ND
29 Nieto-Thomas, Mariah Albany State 9.69m 31-09.50
9.69m ND ND
30 Harris, Alexis Keiser Unive 9.24m 30-03.75
9.24m ND ND
31 Cardriche, Cherokee Livingstone 9.01m 29-06.75
FOUL 9.01m ND
32 Morris, Taylor Unat-Scad Sa 8.97m 29-05.25
8.97m ND ND
33 Redfern, Kenetria Livingstone 8.92m 29-03.25
8.92m ND ND
34 Falcon, Stacie Livingstone 8.17m 26-09.75
8.17m ND ND
35 Foster, Katelyn Scad Savanna 7.82m 25-08.00
7.82m ND ND
36 Cadet Joram, Ballaion Keiser Unive 6.14m 20-01.75
FOUL 6.14m ND
Event 12 Men Shot Put College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Brathwaite, Eric Club Sisu Th 16.27m 53-04.50
14.26m 16.27m FOUL FOUL FOUL FOUL
2 Pulli, Nicholas Maryland 15.75m 51-08.25
15.68m 15.75m 14.95m 15.68m 15.01m 15.12m
3 Johnson, Kelvin Livingstone 14.08m 46-02.50
13.55m 14.08m FOUL FOUL 13.91m FOUL
4 Slade, Brandon Virginia Sta 13.88m 45-06.50
13.88m 13.16m 13.58m 13.21m FOUL FOUL
5 Gracia, Stanley Edward Water 13.50m 44-03.50
FOUL 12.57m FOUL FOUL 13.18m 13.50m
6 Scott, K'Vonte Cornbread JAC 13.15m 43-01.75
13.01m 13.15m FOUL 13.02m 12.37m FOUL
7 Davis, Marquis Albany State 12.64m 41-05.75
12.53m 11.91m FOUL 12.64m 12.60m FOUL
8 Bell, Kessy Alabama A&M 12.59m 41-03.75
12.26m 12.59m FOUL 12.53m FOUL FOUL
9 Howard, Herman Edward Water 12.26m 40-02.75
11.09m 12.26m 11.69m 11.62m FOUL 11.73m
10 Woods, Tommy Mobile 12.20m 40-00.50
12.01m 12.20m 12.06m
11 Brown, Jerrod Livingstone 12.07m 39-07.25
11.76m 12.07m 11.92m
12 Jones, Anfernee Mobile 11.80m 38-08.75
11.80m 11.24m 11.78m
13 Homme, Fedner Edward Water 11.70m 38-04.75
FOUL 11.70m FOUL
14 Pittman, Gavin Mobile 11.64m 38-02.25
11.21m 11.64m 11.54m
15 Sarkodie, Samuel Virginia Sta 11.59m 38-00.25
11.58m FOUL 11.59m
16 Batiste, Tavis Dillard 11.52m 37-09.50
FOUL 10.25m 11.52m
17 Hallman, Tariq Florida Memo 11.30m 37-01.00
10.63m ND 11.30m
18 Meggie, Linton Edward Water 10.25m 33-07.50
FOUL 10.25m ND
19 Browning, Erik Livingstone 10.05m 32-11.75
10.05m ND ND
20 Williams Jr, Steve Mobile 9.60m 31-06.00
9.60m ND ND
Event 13 Women High Jump College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Young, Alyssa North Florid 1.70m 5-07.00
1.60 1.65 1.70 1.75
O O XXO XXX
2 Mckay, Shenelle Campbell 1.65m 5-05.00
1.60 1.65 1.70
O O XXX
3 Huggins, Dallyssa Maryland 1.65m 5-05.00
1.60 1.65
O XO
4 Bever, Sarah Marshall 1.65m 5-05.00
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
O O O XXO XXX
5 Chin, Davia Edward Water 1.65m 5-05.00
1.55 1.60 1.65 1.70
O XO XXO XXX
6 Derrow, Torie Marshall 1.60m 5-03.00
1.50 1.55 1.60 1.65
O XO O XXX
7 Wilhoite, Hadley Princeton 1.60m 5-03.00
1.50 1.55 1.60 1.65
O O XXO XXX
8 Dyke, Daja Virginia Sta 1.50m 4-11.00
1.50 1.55
O XXX
8 Cotton, Twandalette Georgia Sout 1.50m 4-11.00
1.50 1.55
O XXX
10 Myslinski, Emily Jacksonville 1.50m 4-11.00
1.50 1.55
XO XXX
-- Close, Emily Southern Mai NH
1.50
XXX
-- Howard, Justice Albany State NH
1.50
XXX
-- Prather, Chelsea Alabama A&M NH
1.50
XXX
-- Foster, Beyunka Georgia Sout NH
1.50
XXX
-- Malone, Eshe Keiser Unive NH
1.50
XXX
-- Edwards, Amara Dillard NH
1.50
XXX
Event 14 Men High Jump College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Brownlowe, Farrin Edward Water 2.00m 6-06.75
1.90 1.95 2.00 2.05
O XO O XXX
2 Tisch, Malachi Throws Coach 2.00m 6-06.75
1.90 1.95 2.00 2.05
O O XXO XXX
3 Rose, Ezekiel Alabama A&M 1.95m 6-04.75
1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
O O XPP O XXX
4 Williams, Dajawn Virginia Sta 1.95m 6-04.75
1.90 1.95 2.00
XO XXO XXX
5 Chery, Georges Florida Memo 1.90m 6-02.75
1.90 1.95
XO XXX
6 Jackson, Cervantes Albany State 1.90m 6-02.75
1.80 1.85 1.90 1.95
O XO XO XXX
7 Simon, Jacee Edward Water 1.80m 5-10.75
1.80 1.85
O XXX
7 Jackson, Christopher Albany State 1.80m 5-10.75
1.80 1.85
O XXX
-- Aluko, Tomilayo Ga Southern NH
1.80
XXX
-- Rhodes, Davian Campbell NH
1.95
XXX
-- Kirksey, Roderick Alabama A&M NH
1.80
XXX
-- Martin, Darrell Edward Water NH
1.80
XXX
Event 15 Women Pole Vault College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Gibeault, Molly Southern Mai 3.70m 12-01.50
2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 3.40 3.55 3.70 3.86
PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O XO XXX
2 Maimone, Sarah Southern Mai 3.25m 10-08.00
2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 3.40
PPP PPP O XO XO XO XXX
3 Frost, Kristin Converse 2.95m 9-08.00
2.50 2.65 2.80 2.95 3.10
O XO O XO XXX
4 Ferrara, Katie Southern Mai 2.80m 9-02.25
2.50 2.65 2.80 2.95
PPP PPP XXO XXX
5 Asselin, Hannah Converse 2.65m 8-08.25
2.50 2.65 2.80
O XO XXX
-- Moss, Quadaisha Edward Water NH
2.50
XXX
-- Hickmon, Makayla Edward Water NH
2.50
XXX
-- Green, Charinae Edward Water NH
2.50
XXX
-- Pickering, Allison Southern Mai NH
2.50 2.65 2.80 2.95
PPP PPP PPP XXX
Event 16 Men Pole Vault College
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Young, Sean Team Gheenoe 5.20m 17-00.75
3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 5.00 5.05 5.10 5.15 5.20 5.35
PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O PPP PPP O XXX
2 McLean, Shelton North Florid 4.85m 15-11.00
3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 5.00
PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP XXO O XXO XXX
3 Metzger, Wyatt Unattached 4.70m 15-05.00
3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85
PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP XXO XXO XXX
4 Hutchinson, Joseph Usc-Beaufort 4.25m 13-11.25
3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40
PPP O O O O XXO XXX
-- Hutchinson, Jacob Usc-Beaufort NH
3.50 3.65 3.80 3.95
PPP PPP PPP XXX
Event 17 Women 100 Meter Dash College
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Henry-Robinson, Samantha Adidas 11.85 -1.9 1
2 Love, Alexis Unattached 11.93 -1.9 1
3 Baldwin, Jacquelyn Jacksonville 11.95 -1.9 1
4 Byrd, Kametra Marshall 12.09 -1.9 2
5 Cobbs-Marcus, Kylee Florida Tech 12.16 -1.9 1
6 Williams, J'Hari Usc-Beaufort 12.19 0.6 5
7 Smiling, Shalah Jacksonville 12.20 -1.9 2
8 Idlette, LaVonne TruFit Domin 12.26 -1.9 2 12.256
9 Juhasz, Lilla Campbell 12.26 -1.9 2 12.260
10 Scott, Janai Campbell 12.28 -0.8 3
11 Brinson, Jonina Mobile 12.31 -1.9 2
12 Julmiste, Hope Marshall 12.32 -1.9 1 12.315
12 Walter, Christina Princeton 12.32 -0.8 3 12.315
14 Blunt, Desiree Georgia Sout 12.35 -0.8 3 12.345
15 Haywood, Kayla Marshall 12.35 0.5 4 12.350
16 Reid, Deonica Campbell 12.37 -1.9 2
17 Clay, Raven Unattached 12.38 -1.9 1
18 Phillips, Stormm Unattached 12.47 -1.9 1
19 Chidester, Andrea Marshall 12.49 0.5 4
20 Jones, Dykearah Albany State 12.53 -0.8 3 12.529
20 Guerra, Victoria Jacksonville 12.53 0.6 5 12.529
22 Lilja, Lisa Keiser Unive 12.54 -0.8 3
23 Williams, Aberdeen Florida Memo 12.56 0.6 5
24 Baron, Heide Princeton 12.57 0.5 4
25 Dennard, Charrie Alabama A&M 12.58 -1.9 1
26 Blount, Alexandra Edward Water 12.59 0.5 4
27 Brooks, Isis Campbell 12.61 -1.9 2
28 Campbell, Annette Edward Water 12.63 0.5 4
29 Taylor, Faith Tampa 12.67 0.6 5
30 Jackson, Kiaira Albany State 12.69 -0.8 6
31 Riley, Niema Virginia Sta 12.71 0.6 5
32 Bowald, Brittany Jacksonville 12.72 0.6 5
33 Carreon, Hannah Marshall 12.73 0.3 8
34 Allen, Sabina Campbell 12.74 -0.8 3
35 Cobb, Ebone Albany State 12.75 -0.8 3
36 Gladdis, Chasin Georgia Sout 12.76 0.5 4
37 Foster, Beyunka Georgia Sout 12.81 0.6 5
38 Menendez, Alyssa Keiser Unive 12.90 0.3 7
39 Howard, Nakiya Edward Water 12.94 0.3 7
40 Brown, Renee Keiser Unive 12.98 -0.8 6
41 Attaway, Deja Converse 13.02 -0.8 6
42 Wright, Danielle Marshall 13.09 0.3 7
43 Harris, Allison Princeton 13.22 -0.8 6
44 Elliott, Jasmine Dillard 13.27 0.3 7 13.266
45 davis, elizabeth Dillard 13.27 -0.8 6 13.269
46 Weaver, Kaylen Mobile 13.29 -0.8 6
47 FortunA, Kaitlyn Dillard 13.48 -1.9 2
48 Williams, Alexis Unattached 13.56 0.3 8
49 Potts, Jhanel Southern Mai 13.64 -0.8 6
50 Whaley, Chrislyn Mobile 13.65 0.3 7
51 Kendall, Chelsea Mobile 13.71 -0.8 6
52 Greene, Jayla Perseverance 13.80 0.3 7
53 Anderson, Amanda Edward Water 13.89 0.3 8
54 Bair, Elizabeth Ga Southern 13.93 0.3 8
55 Ferrel, Krista Edward Water 14.53 -0.8 3
Event 18 Men 100 Meter Dash College
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Camilo, Paulo Andre Brazilian Ol 10.58 -1.0 1
2 Moraes, Vinicius Brazilian Ol 10.78 -1.0 1
3 Atkins, Xavier Unattached 10.79 -0.3 4 10.783
4 Constantino, Gabriel Brazilian Ol 10.79 -1.0 1 10.785
5 Jordan, Jared Albany State 10.83 -1.0 1
6 parker, rondrick Unattached 10.87 -1.0 1
7 George, Chris Usc-Beaufort 10.98 -2.1 2
8 Hammond, Joshua Dominion Tra 10.99 -0.3 4
9 Whatley, La'kai Ga Southern 11.02 -2.1 2
10 Jackson, Christopher Albany State 11.07 -2.1 2 11.062
11 Carr, Curtis Campbell 11.07 -0.3 4 11.065
12 Pagan, Yuan Keiser Unive 11.07 -0.4 5 11.070
13 LeCorn, Dontae Edward Water 11.08 -0.4 5
14 Brown, Shiquel Dominion Tra 11.09 -0.4 5
15 Pleban, Kyle Keiser Unive 11.10 -3.0 3
16 Johnson, Robert Unattached 11.14 -1.0 1 11.134
17 Harris, Lawrence Virginia Sta 11.14 -2.1 2 11.138
18 Cummings, Hieden Edward Water 11.16 -3.0 3
19 Richardson, Wayne Edward Water 11.19 0.1 6 11.187
20 Graham, Alize Campbell 11.19 -0.4 5 11.190
21 Wright, Reginald Edward Water 11.21 -0.4 5
22 cleveland, eliott Dillard 11.22 -0.3 4
23 Miles, Octayvius Alabama A&M 11.23 -0.3 4 11.223
24 Morris, Lloyd Unattached 11.23 -0.3 4 11.230
25 Sessoms, Quamel Dillard 11.23 -0.4 5 11.231
26 McCoy, Artis Dillard 11.25 -3.0 3
27 Williams, Chaz Ga Southern 11.30 -0.3 4
28 Whitehurst, Melvin Virginia Sta 11.31 -3.0 3
29 Flowers, Stephano Dillard 11.32 0.1 6
30 Napier, Joshua Alabama A&M 11.43 -2.1 2 11.425
31 Martin, Justin Unattached 11.43 -1.0 1 11.428
32 Parker, Cameron Unattached 11.45 -2.1 2 11.442
33 Eckestein, Danlee Mobile 11.45 -3.0 3 11.444
34 Folston, Delvin Usc-Beaufort 11.46 0.1 6 11.458
34 Henderson, Travis Virginia Sta 11.46 -2.1 2 11.458
36 Major, Wayne Unattached 11.47 -1.0 1
37 Morgan, Demetrius Mobile 11.53 -3.0 3
38 Sheppard, Darrien Dillard 11.56 0.1 6 11.560
39 Barrow, Tyrone Dillard 11.56 -0.4 5 11.563
40 Danvers, Corey Keiser Unive 11.57 -0.4 5
41 Holman, Andrew Edward Water 11.59 0.5 7
42 Hollimon, Tyler Keiser Unive 11.61 -2.1 2
43 Trimble, Larry Dillard 11.63 -3.0 3
44 Evans, Tyrese Dominion Tra 11.67 0.1 6
45 Kirksey, Roderick Alabama A&M 11.71 0.1 6
46 Dickey, Marc Ga Southern 11.72 0.5 7
47 Collins, Cameron Ga Southern 11.74 0.5 7
48 Molinaro, Luke Tampa 11.82 0.5 7
49 Maddox, Mark Unattached 11.85 -0.4 5
50 Wallace, Tyler Mobile 11.86 -0.8 8
51 Baisy, Marcus Livingstone 11.90 0.6 9
52 Owens, Johnathan Ga Southern 11.91 0.5 7
53 Bradshaw, Greg Edward Water 11.94 0.1 6
54 Kendrick, Josh Ga Southern 11.95 -0.8 8
55 Simon, Jacee Edward Water 11.99 0.5 7
56 Lewis, Darryn Edward Water 12.04 -0.8 8
57 Rolle, Gabriel Unattached 12.06 0.5 7
58 Rose, Ezekiel Alabama A&M 12.07 0.5 7
59 Hastings, Jai Ga Southern 12.11 -0.8 8
60 Gates, Andrew Chelsea Pier 12.14 -0.8 8
61 Soza, Kenneth Unattached 12.17 0.1 6
62 Wikar, Jakob Tampa 12.23 -0.8 8
63 Anderson, Salathiel Unattached 12.26 -3.0 3
64 Gobeil, Marc Chelsea Pier 12.46 -0.8 8
65 Benning, Jamaal Keiser Unive 12.49 -0.8 8
66 Dejadin, Rubin Edward Water 12.69 0.5 7
-- McLean, Shelton North Florid DNF 0.6 9
Event 19 Women 200 Meter Dash College
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Baldwin, Jacquelyn Jacksonville 23.97 -0.5 1
2 Henry-Robinson, Samantha Adidas 24.06 -0.5 1
3 Love, Alexis Unattached 24.24 -0.5 1
4 Powell, Micha Maryland 24.31 -0.5 1
5 Ballard, Joi Alabama A&M 24.46 0.3 2
6 Scott, Janai Campbell 24.60 -0.5 1
7 Brown, Racheal Campbell 24.76 -0.1 3
8 Blunt, Desiree Georgia Sout 24.77 0.3 2
9 Nichols, Cieanna Florida Tech 24.79 0.3 2
10 Smiling, Shalah Jacksonville 24.81 -0.2 4
11 Tobin, Rachel Florida Tech 24.90 -0.5 1
12 Craver, Maia Princeton 25.03 -0.1 3
13 Calloway, Faith Usc-Beaufort 25.08 -0.1 3
14 Byrd, Kametra Marshall 25.10 0.3 2
15 Willingham, Ashley Princeton 25.12 -0.1 3
16 Walter, Christina Princeton 25.16 -0.2 4
17 Steele, Elisa Princeton 25.19 -0.1 3
18 Baxter, Chandler Maryland 25.20 -0.2 4
19 Haywood, Kayla Marshall 25.35 -0.2 4
20 Cobb, Ebone Albany State 25.44 0.3 2
21 White, Danere'a Marshall 25.49 0.5 6
22 Slaughter, Akia Alabama A&M 25.52 0.3 2
23 Chidester, Andrea Marshall 25.53 -0.2 4
24 Williams, Aberdeen Florida Memo 25.57 0.5 6
25 Parker, Quinn Princeton 25.64 0.5 6
26 Brooks, Isis Campbell 25.65 -0.5 1
27 reed, meagan Dillard 25.70 -0.2 4
28 Guerra, Victoria Jacksonville 25.75 -0.5 7
29 Hurst, Tajdreana Dillard 25.76 -0.2 5 25.751
30 Mueller, Madison Mercer 25.76 0.3 2 25.756
31 Morris, Jullia Campbell 25.78 -0.2 5
32 Columbus, Kahlia Dillard 25.82 -0.1 3
33 FortunA, Kaitlyn Dillard 25.89 0.3 2 25.885
34 Jackson, Kiaira Albany State 25.89 0.5 6 25.887
35 Taylor, Faith Tampa 25.98 0.5 6
36 Greer, Naja Marshall 26.16 -0.1 3
37 Hankins, Jordyn Alabama A&M 26.26 0.6 8
38 Riley, Niema Virginia Sta 26.31 0.5 6
39 Reed, Ashley Princeton 26.33 -0.5 7
40 Brown, Renee Keiser Unive 26.35 0.6 8
41 Lodge, Frances Princeton 26.51 -0.5 7
42 Menendez, Alyssa Keiser Unive 26.65 -0.6 10
43 Kendall, Heather Southern Mai 26.73 -0.5 7
44 Bever, Sarah Marshall 26.79 0.2 9
45 Derrow, Torie Marshall 26.83 0.2 9
46 Wilkinson, Cheyenne Edward Water 26.86 0.6 8
47 davis, elizabeth Dillard 26.88 0.2 9
48 Gladdis, Chasin Georgia Sout 26.90 -0.2 5 26.893
49 Howard, Nakiya Edward Water 26.90 -0.6 10 26.900
49 Morrison, Taylor Tampa 26.90 0.2 9 26.900
51 Cunningham, Derian Converse 27.09 -0.5 7
52 Paulk, MonaLisa Livingstone 27.13 -0.6 10
53 Tirpak, Nicola Mercer 27.14 0.2 9
54 Weaver, Kaylen Mobile 27.18 0.2 9
55 Jackson, Rachel Mobile 27.38 -0.6 10
56 Hansen, Alainee Mobile 27.47 -0.6 10
57 Tinson, Adasia Mobile 27.51 0.6 8
58 McBride, Amari Edward Water 27.88 -0.5 7
59 Bair, Elizabeth Ga Southern 28.61 -0.6 10
60 Ferrel, Krista Edward Water 28.86 -0.5 7
Event 20 Men 200 Meter Dash College
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Moraes, Vinicius Brazilian Ol 21.17 -0.5 1
2 Atkins, Xavier Unattached 21.31 -0.5 1
3 Walker, Justin Star Athleti 21.33 -0.5 1
4 Green, DeTorrian Alabama A&M 21.37 -0.5 1
5 Whatley, La'kai Ga Southern 21.48 -1.7 3
6 Hammond, Joshua Dominion Tra 21.81 -0.3 2
7 parker, rondrick Unattached 21.89 -0.5 1
8 Olivier, McDaniel Unattached 21.92 -1.7 3
9 Leto, Alex Maryland 22.01 -0.6 4
10 McLeod, Chale Florida Memo 22.03 -1.0 5
11 George, Chris Usc-Beaufort 22.04 -1.0 5 22.033
12 Johnson, Andrew Ga Southern 22.04 -1.7 3 22.035
13 Parker, Cameron Unattached 22.08 -0.3 2
14 Thermidor, Edens Keiser Unive 22.12 -1.7 3
15 Cameron, Nicardo Florida Tech 22.17 -1.7 3
16 Cummings, Hieden Edward Water 22.21 -0.3 2
17 Richardson, Wayne Edward Water 22.29 -0.6 7
18 Whitehurst, Melvin Virginia Sta 22.35 -1.0 5
19 Barrow, Tyrone Dillard 22.41 -1.0 5
20 Jenkins, Lorne Campbell 22.44 -0.4 6
21 Robb, Desmond North Florid 22.45 -1.7 3 22.446
22 Pagan, Yuan Keiser Unive 22.45 -1.0 8 22.447
23 Napier, Joshua Alabama A&M 22.52 -0.6 4
24 Farquharson, Erold Florida Tech 22.54 -1.0 5 22.532
25 McCoy, Artis Dillard 22.54 -0.4 6 22.534
25 Williams, Chaz Ga Southern 22.54 -0.6 4 22.534
27 Ajero, Joshua Albany State 22.61 -1.0 8
28 Carr, Curtis Campbell 22.66 -0.4 6 22.654
29 Flowers, Stephano Dillard 22.66 -0.6 7 22.656
30 Morgan, Demetrius Mobile 22.67 -1.7 3
31 LeCorn, Dontae Edward Water 22.69 -0.6 7
32 Miles, Octayvius Alabama A&M 22.82 -1.0 5 22.815
32 Hernandez, Austin Livingstone 22.82 -1.0 8 22.815
34 Johnson, Robert Unattached 22.82 -1.7 3 22.820
35 Eckestein, Danlee Mobile 22.86 -1.0 5
36 Clarit, Jahzeel TruFit 22.88 -0.6 7
37 Reid, Newton Florida Memo 22.89 -0.6 7 22.881
38 Craig, Hampton Dillard 22.89 -1.0 8 22.884
39 Bleichner, TJ Maryland 22.93 -1.0 5
40 Lamby, Jovan Dillard 22.97 -0.3 11
41 Wright, Reginald Edward Water 23.20 -0.4 6
42 Folston, Delvin Usc-Beaufort 23.21 -1.0 8
43 Sheppard, Darrien Dillard 23.25 -0.4 6
44 Brown, Shiquel Dominion Tra 23.28 -0.4 6
45 Jean-Bart, Thierry Chelsea Pier 23.32 -0.6 7
46 Aluko, Tomilayo Ga Southern 23.37 -0.6 10
47 Evans, Tyrese Dominion Tra 23.39 -0.4 6
48 Faraimo, Anthony Livingstone 23.40 -0.6 7
49 Morris, Lloyd Unattached 23.46 -0.6 4
50 Wells, Keistyn Mobile 23.48 -0.8 9
51 cleveland, eliott Dillard 23.53 -0.8 9
52 Ware, David Edward Water 23.55 -0.3 11
53 Molinaro, Luke Tampa 23.58 -1.0 8
54 Hayes, Christopher Livingstone 23.60 -1.0 8
55 Dickey, Marc Ga Southern 23.74 -0.6 10
56 Collins, Cameron Ga Southern 23.76 -0.8 9
57 Bradshaw, Greg Edward Water 23.82 -0.3 11
58 Maddox, Mark Unattached 23.85 -0.6 7
59 Holman, Andrew Edward Water 23.99 -1.0 8
60 Wallace, Tyler Mobile 24.11 -0.6 10
61 Lewis, Darryn Edward Water 24.14 -0.3 11
62 taylor, lindsey Dillard 24.18 -1.0 8
63 Kendrick, Josh Ga Southern 24.21 -0.6 10 24.207
64 Soza, Kenneth Unattached 24.21 -0.8 9 24.209
65 Gates, Andrew Chelsea Pier 24.48 -0.8 9
66 Hastings, Jai Ga Southern 24.61 -0.6 10
67 Anderson, Salathiel Unattached 24.94 -0.6 4
68 Rolle, Gabriel Unattached 25.09 -0.8 9
69 Benning, Jamaal Keiser Unive 25.16 -0.6 10
70 Thompson, Harrison Scad Savanna 25.20 -0.6 10
71 Dejadin, Rubin Edward Water 25.81 -0.6 10
72 Williams, Demasio Livingstone 26.54 -0.3 11
73 Smith, Zachary Unattached 30.15 -0.8 9
-- Gobeil, Marc Chelsea Pier DNF -0.6 10
Event 21 Women 400 Meter Dash College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Steele, Elisa Princeton 55.78 1
2 Willingham, Ashley Princeton 56.28 1
3 Brown, Racheal Campbell 56.52 1
4 White, Danere'a Marshall 56.54 2
5 Hargrove, Breanna Marshall 56.80 2
6 Baron, Heide Princeton 56.95 1
7 Ballard, Joi Alabama A&M 57.16 1
8 Voelpel, Catherine Maryland 57.18 1
9 Alexander, Rachelle Maryland 57.49 2
10 Cooper, Maiya Usc-Beaufort 57.52 4
11 Parker, Quinn Princeton 57.85 2
12 Columbus, Kahlia Dillard 58.02 2
13 Jurew, Anna Princeton 58.08 3
14 Reed, Ashley Princeton 58.46 3
15 Sloane, Jillian Georgia Sout 58.50 3
16 Mutcherson, Cort'Nasha Usc-Beaufort 58.57 5
17 Steede, Kristin Tampa 59.19 4
18 Caldwell, Chelsea Georgia Sout 59.38 5
19 Thornton, Breanna Georgia Sout 59.49 3
20 Sims, Zoe Princeton 59.71 3
21 Maimone, Sarah Southern Mai 1:00.10 4
22 Forte, Ashley Princeton 1:00.13 3
23 Slaughter, Akia Alabama A&M 1:00.20 3
24 Coates, Stephanie Dillard 1:00.52 5
25 Holmes, Camisha Virginia Sta 1:00.80 4
26 Williams, Alicia Mercer 1:01.03 5
27 Green, Deriel Virginia Sta 1:01.80 2
28 Hatfield, Bianca Georgia Sout 1:02.06 4
29 Jackson, Rachel Mobile 1:02.09 6
30 Wilkinson, Cheyenne Edward Water 1:02.19 5
31 Paulk, MonaLisa Livingstone 1:02.69 7
32 Williams, Alisha Virginia Sta 1:02.78 2
33 Hansen, Alainee Mobile 1:03.16 5
34 France, Sarah Edward Water 1:03.29 6
35 Tinson, Adasia Mobile 1:03.88 5
36 Callender, Dejeour Edward Water 1:03.92 5
37 Hankins, Jordyn Alabama A&M 1:04.03 6
38 McBride, Amari Edward Water 1:04.21 6
39 Kurtz, Nicole Scad Savanna 1:04.27 4
40 Morley, Tashan Edward Water 1:04.74 6
41 Brandt, Madison Keiser Unive 1:07.15 6
42 Bell, Jasmyn Georgia Sout 1:09.62 7
43 Greene, Jayla Perseverance 1:09.91 6
Event 22 Men 400 Meter Dash College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Olivier, McDaniel Unattached 47.64 1
2 Brookins, Terence Florida Tech 48.00 1
3 Jahn-Richardson, Dahri Maryland 48.05 1
4 Leto, Alex Maryland 48.11 1
5 McLeod, Chale Florida Memo 48.31 2
6 Ward, Alex Alabama A&M 48.37 2
7 Jones, Kameron Maryland 48.45 1
8 Ajero, Joshua Albany State 48.61 1
9 Bleichner, TJ Maryland 48.71 1
10 Hare, Andre Florida Memo 49.23 2
11 Bouie, Jamal Edward Water 49.28 3
12 Walker, DaMarco Virginia Sta 49.40 1
13 Robin, Chris North Florid 49.86 3
14 Murdock, Steven Virginia Sta 50.06 2
15 Acuna, Cristian North Florid 50.21 3
16 Willis, Jeremy Keiser Unive 50.25 2
17 Morris, Lloyd Unattached 50.40 3
18 Hernandez, Austin Livingstone 50.42 4
19 Stamps, Jaylen Dillard 50.51 4
20 Williams, Tre Alabama A&M 50.60 4
21 Green, DeTorrian Alabama A&M 50.68 5
22 Zaryczny, David Virginia Sta 50.69 2
23 Odoms, Tymaris Mobile 50.78 4
24 Jean-Bart, Thierry Chelsea Pier 50.82 2
25 Maddox, Mark Unattached 50.95 3
26 Dailey, Connor Dillard 50.96 5
27 Jones, Horial Edward Water 51.07 5
28 Semil, Junior Keiser Unive 51.09 3
29 Reid, Newton Florida Memo 51.14 5
30 Bruno, Seth Usc-Beaufort 51.62 4
31 Craig, Hampton Dillard 51.71 4
32 taylor, lindsey Dillard 51.75 5
33 Wells, Keistyn Mobile 51.77 6
34 Hayes, Christopher Livingstone 52.36 6
35 Wikar, Jakob Tampa 52.91 5
36 Miller, Rashon Albany State 53.37 6
37 Smith, Zachary Unattached 54.22 5
38 Holman, Andrew Edward Water 55.09 6
39 Randell, Khalil Unattached 56.59 2
40 Ware, David Edward Water 56.85 6
41 Clarit, Jahzeel TruFit 57.30 3
42 Dejadin, Rubin Edward Water 59.11 6
43 Wilder, Trey Scad Savanna 1:05.52 7
-- Lewis, Johnny Usc-Beaufort FS 4
-- Simmons, Prince Usc-Beaufort DNF 7
Event 23 Women 100 Meter Hurdles College
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Clay, Raven Unattached 13.24 -0.9 1
2 Idlette, LaVonne TruFit Domin 13.64 -0.9 1
3 Juhasz, Lilla Campbell 13.99 -0.9 1
4 Schmalz, Lyric Jacksonville 14.17 -0.9 1
5 Hearn, Tianna North Florid 14.76 -1.7 3 14.753
6 Derrow, Torie Marshall 14.76 0.4 4 14.757
7 Randolph, Ellie Princeton 14.78 NWI 2
8 Bever, Sarah Marshall 14.94 -1.7 3
9 Myslinski, Emily Jacksonville 15.05 NWI 2
10 Richardson, Kayla Maryland 15.10 NWI 2
11 Smith, Jewel Maryland 15.13 -1.7 3
12 Carter, Maia Florida Tech 15.20 NWI 2 15.199
13 Carreon, Hannah Marshall 15.20 -1.7 3 15.200
14 Tucker, Taylor Maryland 15.24 -1.7 3 15.235
15 Dias, Neka Southern Mai 15.24 0.4 4 15.240
16 Lee, Faith Jacksonville 15.26 1.3 6
17 Wright, Danielle Marshall 15.33 -1.7 3
18 Harris, Allison Princeton 15.39 NWI 2
19 Lodge, Frances Princeton 15.63 0.4 4 15.622
20 Joseph, Jaslyn Usc-Beaufort 15.63 -1.7 3 15.627
21 Chin, Davia Edward Water 15.68 0.4 4
22 Close, Emily Southern Mai 15.76 0.4 4
23 Holness, Shay-Ann Florida Memo 15.90 1.3 6
24 Rayford, Tatiyana Georgia Sout 16.18 NWI 2
25 Damron, Hannah Southern Mai 16.30 -0.4 5
26 Malone, Eshe Keiser Unive 16.47 1.3 6
27 Crowe, Kaija Unattached 16.48 0.4 4
28 Freeman, Emoni Edward Water 16.54 -0.4 5
29 Warner, Kenya Virginia Sta 16.58 0.4 4
30 Holt, Courtney Florida Memo 17.16 1.3 6
31 Howard, Justice Albany State 17.26 -0.4 5
32 newman, sasha Dillard 17.37 NWI 2
33 Fair, Jimeka Edward Water 18.62 -0.9 1
34 Craver, Maia Princeton 18.65 -1.7 3
35 Callender, Dejeour Edward Water 19.10 1.3 6
36 Prather, Chelsea Alabama A&M 19.14 -1.7 3
37 Bair, Elizabeth Ga Southern 19.40 1.3 6
38 Cadet Joram, Ballaion Keiser Unive 22.56 1.3 6
-- Mayers, Dyani Virginia Sta FS -0.4 5
-- Joseph, Neugenia Florida Memo DQ 0.4 4 No Attempt
Event 24 Men 110 Meter Hurdles College
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Anderson, Malcolm Trufit Athle 14.08 -2.1 1
2 Constantino, Gabriel Brazilian Ol 14.16 -2.1 1
3 Forbes, Ronald Unattached 14.44 -2.1 1
4 Elliot, III, Carl Edward Water 14.76 -2.1 1
5 Al-ameen, Alex Unattached 14.86 -2.1 1
6 Smith, Shakeem Florida Memo 14.88 -1.1 2 14.876
7 Pugh, Dennis Trifecta Eli 14.88 -2.1 1 14.879
8 Davis, Dementrius Usc-Beaufort 15.44 -1.1 2
9 Todd, Micah Virginia Sta 15.55 -1.1 2
10 Sessoms, Quamel Dillard 15.56 -1.1 2
11 Augustin, Carl Edward Water 15.89 -1.1 2
12 Cochran, James Florida Memo 16.55 -1.1 2
13 Hiriams, Dionel Virginia Sta 18.17 -0.3 3
14 Fray, TyJuan Edward Water 18.58 -1.1 2
15 Reid, Daniel Dillard 18.88 -0.3 3
16 Wilder, Trey Scad Savanna 19.15 -0.3 3
-- Atavwigho, Chigozie Campbell DNF -2.1 1
Event 25 Women 400 Meter Hurdles College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Montcalm, Noelle Unattached 57.57 1
2 Meneau, Lisa Maryland 58.12 1
3 Wolfe, Tatiana Campbell 1:00.44 1
4 Schmalz, Lyric Jacksonville 1:00.84 1
5 Hearn, Tianna North Florid 1:00.97 1
6 Cooper, Thaila Maryland 1:03.13 1
7 Block-Funkhouser, Devon Princeton 1:03.14 2
8 Holness, Shay-Ann Florida Memo 1:03.28 2
9 Carter, Maia Florida Tech 1:04.04 1
10 newman, sasha Dillard 1:04.62 1
11 Joseph, Neugenia Florida Memo 1:05.31 2
12 Cunningham, Elizabeth North Florid 1:06.01 2
13 Dougan, Christiana Marshall 1:07.10 2
14 O'Neal, Elizabeth Southern Mai 1:07.83 2
15 Swann, Denisha Edward Water 1:12.14 3
16 Mayers, Dyani Virginia Sta 1:14.49 3
17 Leger, Roseline Edward Water 1:14.89 3
18 Callender, Dejeour Edward Water 1:18.66 3
-- Huggins, Dallyssa Maryland SCR
Event 26 Men 400 Meter Hurdles College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Stokes, Kalmon Unattached 51.39 1
2 Pugh, Dennis Trifecta Eli 52.74 1
3 Victorian, Jibri Unattached 53.05 1
4 Spreads, Dantwan Unattached 53.45 1
5 Williams, Tre Alabama A&M 54.33 1
6 Joseph, Paul Maryland 54.40 1
7 Atavwigho, Chigozie Campbell 54.75 1
8 Ward, Alex Alabama A&M 54.92 2
9 Stern, Brandon Florida Tech 55.53 2
10 Cochran, James Florida Memo 56.19 2
11 Davis, Dementrius Usc-Beaufort 57.26 2
12 Smith, Shakeem Florida Memo 58.01 1
13 Miller, Rashon Albany State 58.96 2
14 Francois, Andy Edward Water 59.00 3
15 Augustin, Carl Edward Water 59.13 2
16 Williams, Bobby Usc-Beaufort 59.39 2
17 Todd, Micah Virginia Sta 59.94 1
18 Reid, Daniel Dillard 1:00.76 2
19 Charles, JeanMarck Dillard 1:01.33 2
20 Hiriams, Dionel Virginia Sta 1:03.34 3
21 Menard, Ahshar Ga Southern 1:03.71 3
Event 27 Women 4x100 Meter Relay College
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Marshall 'A' 46.38 1
1) Byrd, Kametra 2) Chidester, Andrea
3) Mitchell, Safiyyah 4) Julmiste, Hope
2 Campbell 'A' 46.53 1
1) Reid, Deonica 2) Juhasz, Lilla
3) Brooks, Isis 4) Scott, Janai
3 Florida Tech 'A' 46.80 1
1) Nichols, Cieanna 2) Tobin, Rachel
3) Carter, Maia 4) Cobbs-Marcus, Kylee
4 Princeton 'A' 47.11 1
1) Walter, Christina 2) Steele, Elisa
3) Baron, Heide 4) Willingham, Ashley
5 Georgia Southern 'A' 47.28 1
1) Blunt, Desiree 2) Gladdis, Chasin
3) Foster, Beyunka 4) Rayford, Tatiyana
6 Maryland 'A' 47.31 1
1) Baxter, Chandler 2) Smith, Jewel
3) Tucker, Taylor 4) Richardson, Kayla
7 Usc-Beaufort 'A' 47.53 2
1) Calloway, Faith 2) Cooper, Maiya
3) Mutcherson, Cort'Nasha 4) Williams, J'Hari
8 Dillard 'A' 48.51 1
1) Columbus, Kahlia 2) reed, meagan
3) Hurst, Tajdreana 4) FortunA, Kaitlyn
9 Edward Waters 'A' 48.74 2
1) Blount, Alexandra 2) Campbell, Annette
3) Chin, Davia 4) Moss, Quadaisha
10 Southern Maine 'A' 49.36 1
1) Potts, Jhanel 2) Dias, Neka
3) O'Neal, Elizabeth 4) Kendall, Heather
11 Mobile 'A' 49.47 2
1) Whaley, Chrislyn 2) Weaver, Kaylen
3) Kendall, Chelsea 4) Brinson, Jonina
12 Virginia State 'A' 49.63 2
1) Williams, Alisha 2) Green, Deriel
3) Riley, Niema 4) Holmes, Camisha
-- Albany State 'A' DNF 2
1) Goodine, De'Ja 2) Jackson, Kiaira
3) Jones, Dykearah 4) Cobb, Ebone
-- Keiser University 'A' DNF 2
1) Lilja, Lisa 2) Menendez, Alyssa
3) Brown, Renee 4) Wilson, Brittania
Event 28 Men 4x100 Meter Relay College
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Florida Tech 'A' 41.12 1
1) Cameron, Nicardo 2) Rapp, Ondrej
3) Brookins, Terence 4) Norville, Joshua
2 Ga Southern Run 'A' 41.35 1
1) Dickey, Marc 2) Williams, Chaz
3) Whatley, La'kai 4) Johnson, Andrew
3 Virginia State 'A' 41.59 1
1) Harris, Lawrence 2) Ferguson, Avontae
3) Henderson, Travis 4) Whitehurst, Melvin
4 Edward Waters 'A' 41.70 1
1) Wright, Reginald 2) Bouie, Jamal
3) Cummings, Hieden 4) LeCorn, Dontae
5 Keiser University 'A' 41.72 1
1) Danvers, Corey 2) Hollimon, Tyler
3) Pagan, Yuan 4) Nilsson Montler, Thobias
6 Albany State 'A' 41.91 1
1) Jackson, Cervantes 2) Jordan, Jared
3) Ajero, Joshua 4) Jackson, Christopher
7 Usc-Beaufort 'A' 42.19 2
1) White, Jordan 2) Bruno, Seth
3) Folston, Delvin 4) George, Chris
8 Dominion Track Club 'A' 42.74 1
1) Brown, Shiquel 2) Hammond, Joshua
3) Evans, Tyrese 4) Anderson, Justin
9 Ga Southern Run 'B' 44.75 2
1) Jappah, Dash 2) Collins, Cameron
3) Hastings, Jai 4) Aluko, Tomilayo
-- Dillard 'A' DNF 1
1) Barrow, Tyrone 2) Trimble, Larry
3) McCoy, Artis 4) cleveland, eliott
-- Livingstone 'A' DNF 2
1) Baltus, Davy 2) Baisy, Marcus
3) Faraimo, Andrew 4) Faraimo, Anthony
Event 29 Women 4x400 Meter Relay College
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Maryland 'A' 3:46.00 1
1) Meneau, Lisa 2) Cooper, Thaila
3) Voelpel, Catherine 4) Powell, Micha
2 North Florida 'A' 3:50.54 1
1) Hearn, Tianna 2) Philbert, Vanessa
3) Zeller, Skye 4) Johnson, Tayler
3 Marshall 'A' 3:51.31 1
1) Dougan, Christiana 2) Hargrove, Breanna
3) Greer, Naja 4) White, Danere'a
4 Campbell 'A' 3:57.11 1
1) Wolfe, Tatiana 2) Morris, Jullia
3) Brown, Racheal 4) Scott, Janai
5 Alabama A&M 'A' 3:57.39 1
1) Ballard, Joi 2) Sunkett, Taylor
3) Slaughter, Akia 4) Nichols, Jenee'
6 Maryland 'B' 3:59.09 2
1) Alexander, Rachelle 2) Huggins, Dallyssa
3) Wade, Peyton 4) Tucker, Taylor
7 Dillard 'A' 4:01.63 1
1) Columbus, Kahlia 2) newman, sasha
3) FortunA, Kaitlyn 4) Hurst, Tajdreana
8 Mercer 'A' 4:03.01 2
1) Mueller, Madison 2) Hammerle, Callie
3) Williams, Alicia 4) Ham, Myranda
9 Keiser University 'A' 4:05.04 2
1) Malmborg, Josefine 2) Lilja, Lisa
3) Hamilton, Deneca 4) Williams, Tyra
10 Edward Waters 'B' 4:11.79 2
1) Callender, Dejeour 2) Wilkinson, Cheyenne
3) McBride, Amari 4) Walker, Michell
11 Tampa 'A' 4:12.71 2
1) Irwin, Shannon 2) Morrison, Taylor
3) Taylor, Faith 4) Steede, Kristin
12 Edward Waters 'A' 4:14.02 2
1) France, Sarah 2) Morley, Tashan
3) Campbell, Annette 4) Chin, Davia
13 Usc-Beaufort 'A' 4:32.89 2
1) Mutcherson, Cort'Nasha 2) Thomas, Jaime
3) Joseph, Jaslyn 4) Calloway, Faith
-- Converse 'A' DNF 2
1) Cunningham, Derian 2) Simmons, Jada
3) Attaway, Deja 4) Morris, Lauren
-- Princeton 'B' SCR
1) Forte, Ashley 2) Berardo, Jackie
3) Jurew, Anna 4) Sims, Zoe
-- Princeton 'C' SCR
1) Parker, Quinn 2) Hanss, Kaitlin
3) Craver, Maia 4) Lodge, Frances
-- Georgia Southern 'B' SCR
1) Hatfield, Bianca 2) Sloane, Jillian
3) Foster, Beyunka 4) Caldwell, Chelsea
-- Florida Memorial 'A' SCR
1) Austin, Nickeela 2) Joseph, Neugenia
3) Holness, Shay-Ann 4) Holt, Courtney
-- Maryland 'C' SCR
1) Smith, Jewel 2) Baxter, Chandler
3) Lucki, Alexandra 4) Squirini, Alexa
Event 30 Men 4x400 Meter Relay College
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Maryland 'A' 3:13.72 1
1) Jones, Kameron 2) Leto, Alex
3) Bleichner, TJ 4) Jahn-Richardson, Dahri
2 Keiser University 'A' 3:16.53 1
1) Willis, Jeremy 2) Thermidor, Edens
3) Rodeghier, Austin 4) Nelson, Trevor
3 Dillard 'A' 3:18.65 1
1) Stamps, Jaylen 2) Dailey, Connor
3) Trimble, Larry 4) McCoy, Artis
4 North Florida 'A' 3:19.32 1
1) Acuna, Cristian 2) Escobar, George
3) Robin, Chris 4) Robb, Desmond
5 Alabama A&M 'A' 3:20.61 1
1) Campbell, Lamark 2) Williams, Tre
3) Parker, Charlie 4) Green, DeTorrian
6 Livingstone 'A' 3:22.52 2
1) Hernandez, Austin 2) Hayes, Christopher
3) Ewell, Antoine 4) Thompson, Aaron
7 Usc-Beaufort 'A' 3:23.82 2
1) Bruno, Seth 2) Lewis, Johnny
3) Simmons, Prince 4) Williams, Bobby
8 Ga Southern Run 'A' 3:27.85 2
1) Jappah, Dash 2) Whatley, La'kai
3) Williams, Chaz 4) Dickey, Marc
9 Edward Waters 'A' 3:29.31 1
1) Hall, Mikevion 2) Jones, Horial
3) Bouie, Jamal 4) Stevens, Solomon
10 Tampa 'A' 3:33.66 2
1) Boria, Jessie 2) Keenan, Eddie
3) Molinaro, Luke 4) Wikar, Jakob
11 Ga Southern Run 'B' 3:51.69 2
1) Menard, Ahshar 2) Patterson, Sean
3) Aluko, Tomilayo 4) Hastings, Jai
Event 31 Women 800 Meter Run College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Philbert, Vanessa North Florid 2:11.61 1
2 Willett, Bailey Georgia Sout 2:12.12 1
3 Berardo, Jackie Princeton 2:12.38 1
4 Lucki, Alexandra Maryland 2:12.54 1
5 Zeller, Skye North Florid 2:12.64 1
6 Huggins, Dallyssa Maryland 2:13.09 1
7 Sumner, Madeleine Princeton 2:13.37 1
8 LeVine, Marina Unattached 2:13.38 1
9 Squirini, Alexa Maryland 2:13.61 1
10 Rodriguez, Morgan North Florid 2:13.83 1
11 Castro, Barkley Marshall 2:13.92 1
12 Malmborg, Josefine Keiser Unive 2:15.42 1
13 Grimes, Hallie North Florid 2:16.43 2
14 Zulauf, Mary Marshall 2:16.50 2
15 Miller, Delaney Princeton 2:16.63 2
16 Alexander, Rachelle Maryland 2:18.45 2
17 Damron, Hannah Southern Mai 2:18.68 2
18 Fulmer, Madeline North Florid 2:19.39 2
19 Boldrin, Brianne Stetson 2:20.15 2
20 Kerns, Emily North Florid 2:20.68 2
21 Irwin, Shannon Tampa 2:23.38 2
22 Morris, Lauren Converse 2:25.21 2
23 Alligood, Katie-Rose Mercer 2:29.29 3
24 Kurtz, Nicole Scad Savanna 2:30.84 2
25 Barney, Hydeia Dillard 2:32.07 3
26 Endres, Erin Princeton 2:32.54 2
27 Glasco, Gabrielle Livingstone 2:33.73 3
28 Bell, Krika Livingstone 2:38.05 3
29 Pacifico, Brittany Usc-Beaufort 2:38.30 3
30 Bonner, LaDonna Mobile 2:41.42 3
31 Holt, Courtney Florida Memo 2:45.97 3
32 Kamui, Unice Dillard 2:48.15 3
33 Gonzales, Victoria Mobile 2:51.85 3
34 McCullough, Symone Virginia Sta 2:57.96 3
Event 32 Men 800 Meter Run College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Harrington, Ryan Florida Tech 1:53.54 1
2 James, Rayford North Florid 1:53.58 1
3 Arnold, Torren Dillard 1:54.04 1
4 McIsaac, Ian Unattached 1:54.93 1
5 Stathis, Constantine North Florid 1:55.00 1
6 Miawad, Hazem Maryland 1:55.70 1
7 Rodeghier, Austin Keiser Unive 1:57.48 2
8 Hill, Jamorris Albany State 1:57.52 2
9 Boria, Jessie Tampa 1:57.64 2
10 Jones, Martin Albany State 1:59.73 2
11 Link, Andrew Florida Tech 1:59.99 2
12 Escobar, George North Florid 2:00.49 1
13 Hill, Sequion Alabama A&M 2:00.64 3
14 Loadholt, Jared Maryland 2:00.71 1
15 Campbell, Leroy Alabama A&M 2:00.91 3
16 Lenssen, Nicholas Florida Tech 2:01.91 2
17 Santa Maria, Jordan Mobile 2:02.83 2
18 Thompson, Aaron Livingstone 2:03.13 3
19 Hare, Andre Florida Memo 2:03.97 3
20 Nicholson, Joshua Mobile 2:05.42 3
21 Ewell, Antoine Livingstone 2:05.48 3
22 Rodriguez, Joshua Edward Water 2:07.34 2
23 Gorman, Alexander Keiser Unive 2:07.96 3
24 Taylor, Zachary Mobile 2:08.50 3
25 Snelson, Brady Maryland 2:08.94 1
26 Rawson, Leith Mobile 2:11.47 3
27 Hebert, Kyle Dillard 2:13.72 3
28 Woodward, Dominique Mobile 2:17.45 3
29 Odoms, Tymaris Mobile 2:19.23 3
30 Patterson, Sean Ga Southern 2:29.93 3
Event 33 Women 1500 Meter Run College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Squirini, Alexa Maryland 4:33.89 1
2 Leach, Brighie Princeton 4:33.90 1
3 Forrest, Gabrielle Princeton 4:35.12 1
4 Markovich, Alexandra Princeton 4:35.63 1
5 Offstein, Madison Princeton 4:35.80 1
6 Assinzo, Mary Jeanne Jacksonville 4:37.97 1
7 Lang, Brittany North Florid 4:38.59 1
8 Endres, Erin Princeton 4:38.88 1
9 Reed, Melissa Princeton 4:39.04 1
10 Marino, Caitlin Jacksonville 4:41.25 1
11 Marvin, Nicole Princeton 4:41.95 2
12 Klimkiewicz, Allie Princeton 4:43.47 1
13 Montgomery, Ellunde Georgia Sout 4:44.98 2
14 Beckmann, Kelsey Unattached 4:45.11 1
15 Campbell, Laura Unattached 4:45.52 1
16 Darsey, McKaylin Mercer 4:45.69 2
17 Craigo, Taylor Marshall 4:45.92 2
18 Cancello, Claudia Tampa 4:46.66 2
19 Rodriguez, Morgan North Florid 4:47.27 1
20 Armstrong, Madeline Marshall 4:48.18 2
21 Fulmer, Madeline North Florid 4:49.36 2
22 Almeida, Sydney Maryland 4:50.07 1
23 Boyle, Jasmine Southern Mai 4:53.29 2
24 Snell, Sholonda Georgia Sout 4:54.49 2
25 Sullivan, Kayla Tampa 4:56.99 2
26 Solis, Katy Jacksonville 4:58.04 2
27 LeVine, Marina Unattached 4:58.38 1
28 Thomas, Jaime Usc-Beaufort 5:00.26 3
29 Wong, Channelle Albany State 5:00.67 2
30 Millikin, Shannon Mercer 5:01.93 3
31 Kerns, Emily North Florid 5:03.03 1
32 Bible, Alexis Tampa 5:03.29 2
33 Siemens, Kyla Jacksonville 5:07.58 2
34 Green, Kingsley Mercer 5:08.60 3
35 Macsay, Jane Converse 5:08.92 3
36 Bowers, Madison Georgia Coll 5:13.33 3
37 Weinfeld, Abigayle Flagler 5:14.49 3
38 Glasco, Gabrielle Livingstone 5:15.09 3
39 Allen, Tessa Georgia Coll 5:15.36 3
40 Lynch, Grace Georgia Coll 5:16.52 3
41 Sylvester, Jazmyn Southern Mai 5:17.78 3
42 Loving, Chandler Georgia Sout 5:18.48 3
43 Moberg, Therese Keiser Unive 5:24.93 3
44 Pethel, Jinni Georgia Sout 5:25.46 3
45 McCormick, Audrey Armstrong St 5:27.11 3
46 Engles, Elise Scad Savanna 5:35.92 2
47 Wilson, Rebecka Unattached 5:36.36 3
48 Bonner, LaDonna Mobile 5:36.56 3
49 Ewell, Angel Livingstone 5:39.70 3
50 Dennis, Ronisha Virginia Sta 5:48.70 3
51 Hubbard, Seanique Edward Water 6:04.45 3
52 Maguirae, Marina Edward Water 6:05.30 3
53 Harris, Ray'nesha Edward Water 6:22.09 3
Event 34 Men 1500 Meter Run College
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Morken, Nick North Florid 3:49.24 1
2 Stahl, Tyler North Florid 3:49.62 1
3 Quinones, Evan Florida Sout 3:52.15 1
4 Damato, Michael North Florid 3:52.41 1
5 Schein, Henning Armstrong St 3:53.44 1
6 Hort, Brad North Florid 3:53.59 1
7 Smith, Andrew Flagler 3:53.87 1
8 Corgliano, Louis Maryland 3:54.39 1
9 Perkins, Noah North Florid 3:54.46 1
10 Sultanov, Sem North Florid 3:57.53 1
11 Olmstead, Shawn Georgia Coll 3:57.99 1
12 Hanley, Patrick Maryland 3:58.63 1
13 Warren, Calahan Unattached 3:59.83 1
14 Benner, Lars Tampa 4:04.22 2
15 Barlev, Aaron Maryland 4:05.56 1
16 Maus, Joey Tampa 4:10.86 2
17 Arnold, Torren Dillard 4:14.53 3
18 Salmons, Nick Marshall 4:15.70 2
19 Munsch, Cory Tampa 4:17.57 3
20 Doyle, Brian Ga Southern 4:18.84 2
21 Reynolds, Conner Georgia Coll 4:20.00 3
22 Stevens, Solomon Edward Water 4:21.81 3
23 Keenan, Eddie Tampa 4:21.86 2
24 Skoglind, Brian Georgia Coll 4:23.61 3
25 Rawson, Leith Mobile 4:24.12 2
26 Nicholson, Joshua Mobile 4:24.99 2
27 Barrett, Khaleed Albany State 4:25.74 2
28 Taylor, Zachary Mobile 4:26.04 3
29 Dyer, George Armstrong St 4:26.91 3
30 Noltion, Michael Edward Water 4:31.13 3
31 Campbell, Leroy Alabama A&M 4:31.19 3
32 Santa Maria, Jordan Mobile 4:31.42 2
33 Thompson, Aaron Livingstone 4:43.57 3
34 Forshee, Jordan Edward Water 4:45.17 3
35 Jones, Tyreese Livingstone 4:55.67 3
Event 35 Women 5000 Meter Run College
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gearhart, Kathryn Maryland 17:27.94
2 Almeida, Sydney Maryland 17:41.10
3 Rodriguez, Kaitlin Flagler 17:43.61
4 Cook, Adrianna Marshall 17:47.59
5 Carter, Meagen Marshall 17:53.83
6 Whiting, Kimberly Mercer 18:17.88
7 Grzeszczak, Anna Mercer 18:22.31
8 Lord, Ashton Georgia Sout 18:26.86
9 Ramsey, Thea Tampa 18:32.63
10 Sjogren, Ingrid Stetson 18:35.27
11 Rogers, Victoria Mercer 18:37.35
12 Boldrin, Brianne Stetson 18:37.41
13 McMahon, Clare Tampa 18:39.79
14 Ogilvie, Sydni Southeastern 18:40.72
15 Iseley, Emily Florida Tech 18:41.69
16 Czerniak, Courtney Mercer 18:46.72
17 Stone, Autumn Converse 18:54.07
18 DeBiasi, Marina Florida Tech 18:56.46
19 Graffius, Samantha Marshall 18:57.20
20 Consol, Clarissa Unattached 19:09.89
21 Rocker, Kaitlin Georgia Sout 19:13.98
22 Short, Abigail Marshall 19:14.41
23 Trimlett, Gabrielle Florida Tech 19:20.78
24 Donegan, Ryleigh Tampa 19:29.09
25 Sroczynski, Aislinn Tampa 19:39.01
26 Jensen, Jane Marshall 19:40.87
27 Nicholls, Chantelle Georgia Sout 19:41.79
28 Kerby, Mary Marshall 19:48.64
29 Winslow, Rebecca Georgia Coll 19:52.92
30 Schwind, Brittney Georgia Coll 20:10.48
31 Griffith, Kaitlyn Georgia Coll 20:19.40
32 Bailey, Bethanie Mercer 20:23.13
33 Omari, Sakinah Georgia Sout 20:44.92
34 Boyd, Abagayle Mercer 20:56.78
35 Barney, Hydeia Dillard 21:15.10
36 Wahy, Brianna Mercer 21:16.47
37 Shashidhara, Nidhi Mercer 21:25.38
38 Fernandez, Amanda Armstrong St 21:36.61
39 Willis, Sarah Georgia Coll 21:51.17
40 Kamui, Unice Dillard 22:29.46
-- Dennis, Ronisha Virginia Sta DNF
-- Mullican, Erin Georgia Sout SCR
-- Pereira, Larissa Edward Water SCR
-- Porter, Andrea Marshall SCR
-- McCormick, Audrey Armstrong St SCR
-- Wong, Channelle Albany State SCR
-- Govey, Amber Marshall SCR
-- Cancello, Elaina Tampa SCR
-- Lang, Brittany North Florid SCR
-- Howe, Maddy Georgia Coll SCR
-- Carpenter, Audrey North Florid SCR
-- Stack, Margaret Flagler SCR
-- Hedin, Jennifer Maryland SCR
-- Medrano, Monica Scad Savanna SCR
-- Reuffurth, Alessa Scad Savanna SCR
-- Engles, Elise Scad Savanna SCR
-- Pansza, Courtney Scad Savanna SCR
Event 36 Men 5000 Meter Run College
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Corgliano, Louis Maryland 14:49.23
2 Hanley, Patrick Maryland 14:51.35
3 Minor, Alex Marshall 14:55.78
4 Melles, Tucker Florida Tech 14:56.38
5 Shaffer, William Marshall 15:04.15
6 Leverone, Rob North Florid 15:12.96
7 Schmidt, Nickolas Marshall 15:17.27
8 Green, Daniel Marshall 15:18.32
9 Hayes, William Marshall 15:18.57
10 Barlev, Aaron Maryland 15:33.21
11 Stockhausen, Malte Florida Tech 15:33.63
12 Beery, Joseph Stetson 15:36.98
13 McDermet, Jeremy Jacksonville 15:37.50
14 Deem, Hunter Marshall 15:47.07
15 Jones, Crisman Flagler 15:47.46
16 Seccurro, Drake Marshall 15:48.42
17 Arnold, Mitch Tampa 15:50.12
18 Kerby, Logan Marshall 15:50.23
19 Turnock, Alex Jacksonville 15:52.11
20 Langenberg, Bradley North Florid 15:58.03
21 Schein, Henning Armstrong St 16:01.75
22 Gibbs, Matthew Armstrong St 16:01.87
23 Bobo, John North Florid 16:02.99
24 Reyes, Eduardo Florida Memo 16:03.58
25 Weber, Joe Tampa 16:10.45
26 Liberty, Trenton Flagler 16:16.58
27 Vonkutzleben, Austin Georgia Coll 16:20.00
28 Johnson, Zackary Albany State 16:35.89
29 Hill, Jamorris Albany State 16:47.24
30 Hebert, Kyle Dillard 17:18.70
31 James, D'Shaun Albany State 17:24.38
32 Ohlwein, Nick Jacksonville 17:25.09
33 Cowick, Andrew Georgia Coll 17:32.87
34 Watson, Caleb Armstrong St 17:48.11
35 Campbell, Matthew Scad Savanna 17:57.43
-- Guillory, Alex Mobile DNF
-- Dyer, George Armstrong St DNF
-- Turner, Brent Tampa SCR
-- Roberts, Tyler Tampa SCR
-- Morfesi, Nick Tampa SCR
-- Marshall, Jacob Edward Water SCR
-- Mack, Sam Flagler SCR
-- Warren, Joshua Georgia Coll SCR
-- Mouchette, Juma Virginia Sta SCR
-- Hort, Brad North Florid SCR
-- Salley, Charles Virginia Sta SCR
-- Hartley, Erik Flagler SCR
-- Evans, Tyron Virginia Sta SCR
-- Barrett, Khaleed Albany State SCR
-- Park, Brandon Scad Savanna SCR
-- Campbell, Austin Georgia Coll SCR
-- Toney, Michael Livingstone SCR
-- Stevens, Solomon Edward Water SCR
-- Brown, Aesop Scad Savanna SCR
-- Smith, Andrew Flagler SCR
-- Groff, Max Scad Savanna SCR
-- Grandison, Abraham Edward Water SCR
-- Raade, Jarrett Edward Water SCR
Event 37 Women 10000 Meter Run College
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Douglas, Betsy Usc-Beaufort 37:12.62
2 Tobin, Laura Saint Leo 38:28.95
3 Pansza, Courtney Scad Savanna 43:13.61
4 Abu-Rumman, Fatima Saint Leo 44:13.39
Event 38 Men 10000 Meter Run College
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Silliman, Collin Georgia Coll 32:15.81
2 Smith, Matthew Scad Savanna 32:38.92
3 Deleva, Anthony Saint Leo 32:58.46
4 Turner, Brent Tampa 33:15.72
5 Sutton, Matt Georgia Coll 34:54.40
-- Roberts, Tyler Tampa DNF
-- Morfesi, Nick Tampa DNF
Event 39 Women 3000 Meter Steeplechase College
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Carpenter, Audrey North Florid 11:23.64
2 Porter, Andrea Marshall 11:27.89
3 Cook, Caroline Scad Savanna 11:28.75
4 King, Kaitlin North Florid 11:55.39
5 Thyfault, Mary Kate North Florid 12:06.02
6 Pigg, Olivia North Florid 12:16.62
7 Govey, Amber Marshall 13:11.97
8 Ewell, Angel Livingstone 13:35.20
9 Maguirae, Marina Edward Water 15:06.43
10 Harris, Ray'nesha Edward Water 16:09.65
11 Hickmon, Makayla Edward Water 16:14.29
12 Hubbard, Seanique Edward Water 17:35.11
Event 40 Men 3000 Meter Steeplechase College
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brown, Aesop Scad Savanna 9:23.96
2 Sickinger, Joshua Saint Leo 9:48.61
3 Galvin, Jim Georgia Coll 10:07.10
4 Guillory, Alex Mobile 10:50.93
5 James, D'Shaun Albany State 10:54.33
6 Noltion, Michael Edward Water 11:05.32
7 Jones, Tyreese Livingstone 11:57.85
8 Forshee, Jordan Edward Water 12:12.79
9 Martin, Darrell Edward Water 12:20.22
10 Ware, David Edward Water 12:22.26
Event 41 Men 2000 Meter Steeplechase College
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Timm, Fynn North Florid 5:58.59
Event 42 Girls High Jump Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Murray, Madison Providence S 1.68m 5-06.00
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 1.71
PPP PPP PPP O O O XO XXO XXX
2 Thorpe, Abby Creekside HS 1.65m 5-05.00
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68
PPP PPP PPP O XO O XXO XXX
3 Fasanelli, Gabriela Ponte Vedra 1.60m 5-03.00
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
PPP PPP PPP O O XXO XXX
4 Anthony, Nia Oakleaf HS 1.55m 5-01.00
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
O O O O XO XXX
5 Dennis, Jazmyn Florida High 1.50m 4-11.00
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
PPP PPP PPP XO XXX
6 McGhee, Semaj Bishop Snyde 1.50m 4-11.00
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
PPP O XO XO XXX
7 Carter, Gabi Episcopal Sc 1.45m 4-09.00
1.35 1.40 1.45 1.50
PPP PPP XO XXX
8 Vanbennekom, Olivia Episcopal Sc 1.45m 4-09.00
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
PPP PPP XXO PPP XXX
9 Fields, Jadyn Creekside HS 1.40m 4-07.00
1.35 1.40 1.45
O O XXX
9 Peoples, Tahja Oakleaf HS 1.40m 4-07.00
1.35 1.40 1.45
O O XXX
11 Williams, Valentina Robert E. Le 1.40m 4-07.00
1.35 1.40 1.45
XXO XO XXX
12 Miles, Shakiena Lake Mary HS 1.35m 4-05.00
1.35 1.40
O XXX
12 Parquette, Kristen Father Lopez 1.35m 4-05.00
1.35 1.40
O XXX
14 Lemieux, Alexa Fleming Isla 1.35m 4-05.00
1.35 1.40
XO XXX
14 Frederick, Abby Bishop Kenny 1.35m 4-05.00
1.35 1.40
XO XXX
14 Thompson, Tamoy Kathleen HS 1.35m 4-05.00
1.35 1.40
XO XXX
17 Berquist, Abigail Ponte Vedra 1.35m 4-05.00
1.35 1.40
XXO XXX
-- Moceri, Tiffany Father Lopez NH
1.35
XXX
Event 43 Boys High Jump Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Norris, Anthony Oakleaf HS 1.93m 6-04.00
1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 1.96
PPP PPP PPP PPP PPP XXO XXO XXX
2 Pierre-Louis, Kerry Creekside HS 1.80m 5-10.75
1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
PPP XO O XXO XXX
3 Chance, Jalen Bishop Snyde 1.75m 5-08.75
1.65 1.70 1.75 1.80
O O O XXX
4 Brady, Dylan Lemon Bay HS 1.75m 5-08.75
1.65 1.70 1.75 1.80
XXO O O XXX
5 Harvin, Chandler Bartram Trai 1.75m 5-08.75
1.65 1.70 1.75 1.80
O PPP XXO XXX
5 Hagans, Corbein Bartram Trai 1.75m 5-08.75
1.65 1.70 1.75 1.80
PPP O XXO XXX
7 Harris, Jacob Fleming Isla 1.70m 5-07.00
1.65 1.70 1.75
O O XXX
7 Ferendo, Nick Fleming Isla 1.70m 5-07.00
1.65 1.70 1.75
O O XXX
-- Whitehead, Kenneth Nease HS NH
1.65 1.70 1.75
PPP PPP XXX
-- Norton, Daniel Providence S NH
1.65
XXX
-- Groover, Johnny Robert E. Le NH
1.65 1.70 1.75
PPP PPP XXX
-- Lundh, Elliott Ponte Vedra NH
1.65
XXX
-- Partain, Eric Bishop Kenny NH
1.65
XXX
-- Cook, Keith Bishop Snyde NH
1.65
XXX
-- Ashley, Paul Bishop Kenny NH
1.65
XXX
-- Farmer, Logan Father Lopez NH
1.65
XXX
-- Howell, Jordan Father Lopez NH
1.65 1.70 1.75 1.80
PPP PPP PPP XXX
-- Woodson, Cedric Ed White HS NH
1.65 1.70
PPP XXX
Event 44 Girls Pole Vault Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Roberts, Laine Bolles HS 3.30m 10-10.00
2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.15 3.30 3.45
PPP PPP PPP PPP PPP XXO XXO XXX
2 Breeden, Kelley Florida High 3.15m 10-04.00
2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.15 3.30
PPP PPP XO XXO O O XXX
3 Johnston, Caroline Episcopal Sc 3.15m 10-04.00
2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.15 3.30
PPP PPP PPP O O XXO XXX
4 Rocker, Chase Creekside HS 3.00m 9-10.00
2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.15
O O O XO O XXX
5 Lundy, Ashton Bishop Kenny 2.85m 9-04.25
2.40 2.55 2.70 2.85 3.00
PPP PPP PPP O XXX
6 Vanbennekom, Olivia Episcopal Sc 2.70m 8-10.25
2.40 2.55 2.70 2.85
O O O XXX
7 Tosolini, Anna Buchholz HS 2.70m 8-10.25
2.40 2.55 2.70 2.85
O O XO XXX
8 Dennis, Jazmyn Florida High 2.40m 7-10.50
2.40 2.55 2.70
O PPP XXX
8 Thornell, Brooke Creekside HS 2.40m 7-10.50
2.40 2.55
O XXX
10 Waguespack, Annika Lake Mary HS 2.40m 7-10.50
2.40 2.55
XXO XXX
-- Bennett, Emma Ponte Vedra NH
2.40
XXX
-- Taylor, Parke Father Lopez NH
2.40
XXX
-- Kellum, Cynthia Bishop Snyde NH
2.40
XXX
Event 45 Boys Pole Vault Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Shaffer, Thomas Bartram Trai 4.00m 13-01.50
3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 4.00 4.30
PPP PPP O XO O O XXX
2 Widell, John Bishop Kenny 3.45m 11-03.75
3.00 3.15 3.30 3.45 3.60
PPP PPP O O XXX
3 Turner, Samuel Bartram Trai 3.45m 11-03.75
3.00 3.15 3.30 3.45 3.60
PPP PPP XO O XXX
4 Coyle, Patrick Bishop Kenny 3.45m 11-03.75
3.00 3.15 3.30 3.45 3.60
PPP PPP O XO XXX
5 Padgett, Camden Creekside HS 3.30m 10-10.00
3.00 3.15 3.30 3.45
PPP XO XO XXX
6 Lancaster, William Ponte Vedra 3.30m 10-10.00
3.00 3.15 3.30 3.45
PPP XO XXO XXX
7 Knox, Cj Bishop Snyde 3.15m 10-04.00
3.00 3.15 3.30
O O XXX
8 Henderson, Jaeger Oakleaf HS 3.15m 10-04.00
3.00 3.15 3.30
XO XXO XXX
9 Stallworth, Tony Oakleaf HS 3.00m 9-10.00
3.00 3.15
O XXX
-- St. Pierre, Noah Lake Mary HS NH
3.00
XXX
-- Libby, Parker Lake Mary HS NH
3.00
XXX
-- Quintal, Matthew Ponte Vedra NH
3.00 3.15
PPP XXX
-- Smith, Daevion Creekside HS NH
3.00 3.15
PPP XXX
-- James, Ryan Father Lopez NH
3.00
XXX
-- Rowe, Austin Buchholz HS NH
3.00
XXX
-- Robinson, Devin Florida High NH
3.00
XXX
-- McGilvray, Keegan Florida High NH
3.00
XXX
Event 46 Girls Long Jump Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Johnson, Loren Oakleaf HS 5.45m 3.3 17-10.75
4.94m(+0.0) 5.25m(0.3) 5.27m(0.4) 5.20m(2.1) 5.37m(1.5) 5.45m(3.3)
2 Mitchell, Adrianna Florida High 5.38m 0.3 17-08.00
5.38m(0.3) 5.26m(1.2) PASS
3 Hines, Jade Bradford HS 5.38m 1.8 17-08.00
FOUL FOUL 4.84m(0.5) 5.38m(1.8) PASS PASS
4 Brown, Jamaya Westside Hig 5.15m 2.2 16-10.75
4.68m(0.4) FOUL FOUL 5.15m(2.2) 5.00m(0.2) FOUL
5 Reese, Kennedie Lake Mary HS 5.10m 1.8 16-08.75
4.66m(0.7) FOUL(0.1) 4.86m(0.1) FOUL(1.9) 5.10m(1.8) FOUL(1.9)
6 Fisher, Destinee Westside Hig 5.03m 1.9 16-06.00
4.69m(0.7) FOUL(0.7) 4.96m(1.7) 4.99m(2.1) 4.98m(1.8) 5.03m(1.9)
7 Yurkiewicz, Zosia Father Lopez 4.80m 1.0 15-09.00
4.80m(1.0) 4.68m(1.3) 4.69m(0.6) PASS PASS PASS
8 Brinkley, Jayla Apopka HS 4.75m 0.1 15-07.00
4.75m(0.1) FOUL(0.4) FOUL(0.5)
9 Berquist, Abigail Ponte Vedra 4.62m 1.3 15-02.00
3.79m(1.4) 4.62m(1.3) FOUL(0.5) FOUL(1.6) FOUL(5.2) FOUL(0.5)
10 Dixon, Janiyah Palm Beach C 4.41m 0.6 14-05.75
4.41m(0.6) FOUL(0.9) FOUL(1.0)
11 Sage, Kendall St. Johns Co 4.36m 0.7 14-03.75
4.36m(0.7) FOUL(0.9) FOUL(0.2)
12 Haynes, Heaven Rickards HS 4.35m NWI 14-03.25
4.35m(-0.0) FOUL(0.1) FOUL(0.3)
13 Taylor, Maiya Apopka HS 4.32m 0.5 14-02.25
4.32m(0.5) FOUL FOUL
14 Plasencia, Sheridan Fort White H 4.31m 1.0 14-01.75
4.31m(1.0) FOUL(0.6) FOUL(0.3)
15 Franco, Samantha Clay High Sc 4.26m 0.8 13-11.75
4.26m(0.8) FOUL(0.4) FOUL(0.8)
16 Bennett, Emma Ponte Vedra 4.20m 2.3 13-09.50
4.20m(2.3) ND(NWI) 4.07m(0.5)
17 Weiss, Jolie Creekside HS 4.18m 0.4 13-08.75
4.18m(0.4) FOUL(0.7) FOUL(1.6)
18 Jordan, Kiara Rickards HS 4.13m 0.6 13-06.75
4.13m(0.6) FOUL(0.2) FOUL(+0.0)
19 Batt, Jeanna Bishop Snyde 4.03m 1.5 13-02.75
4.03m(1.5) FOUL(2.0) FOUL(+0.0)
20 Clarke, Umayah Kathleen HS 4.00m 0.5 13-01.50
4.00m(0.5) FOUL(0.2) FOUL(0.3)
21 Williams, Valentina Robert E. Le 3.94m 0.2 12-11.25
3.94m(0.2) FOUL(0.2) FOUL(0.7)
22 Smith, Alexis Space Coast 3.85m 0.9 12-07.75
FOUL(1.2) 3.85m(0.9) FOUL(0.5)
23 Aponte, Aleja Space Coast 3.81m 2.0 12-06.00
3.81m(2.0) FOUL(2.2) FOUL(1.2)
24 Paolini, Alexis Fleming Isla 3.79m 0.7 12-05.25
FOUL(0.8) 3.79m(0.7) FOUL(0.9)
25 Wilson, Zy'Eisha Kathleen HS 3.77m 0.8 12-04.50
3.77m(0.8) FOUL PASS
26 Simmons, Camyrn Creekside HS 3.71m 0.9 12-02.25
FOUL(1.3) 3.71m(0.9) FOUL(2.0)
27 Marcelo, Jolie Bishop Kenny 3.55m 0.8 11-07.75
FOUL(0.5) 3.55m(0.8) FOUL(1.5)
28 Kellum, Cynthia Bishop Snyde 3.51m 0.3 11-06.25
3.51m(0.3) FOUL FOUL
29 Whetstone, Allison Fleming Isla 3.48m 0.6 11-05.00
FOUL(0.3) 3.48m(0.6) FOUL(1.1)
30 Johnston, Brooke Episcopal Sc 3.43m 0.3 11-03.00
3.43m(0.3) FOUL FOUL
-- Miller, Amanda Bishop Kenny FOUL
ND(NWI) FOUL(0.3) FOUL(0.7)
Event 47 Boys Long Jump Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Norris, Anthony Oakleaf HS 6.76m 2.0 22-02.25
6.15m(-0.0) 6.31m(-0.0) 6.45m(0.1) FOUL 6.64m(2.8) 6.76m(2.0)
2 Laidler, Trevon Raines HS 6.63m 0.5 21-09.00
6.63m(0.5) FOUL 6.46m(0.3) PASS FOUL PASS
3 Allen, George Space Coast 6.57m 0.6 21-06.75
6.57m(0.6) FOUL 6.53m(0.9) ND(NWI) 6.44m(2.3) 6.34m(0.4)
4 Hill, Lance Bishop Snyde 6.37m 0.5 20-10.75
6.22m(-0.2) 6.19m(1.3) 6.19m(1.5) ND(NWI) 6.37m(0.5) 6.23m(1.9)
5 Briley, Melvin Oakleaf HS 6.35m 0.8 20-10.00
6.25m(0.6) ND(NWI) ND(NWI) 6.12m(3.5) ND(NWI) 6.35m(0.8)
6 Yirmyah, N/A Apopka HS 6.32m 0.9 20-09.00
5.57m(0.5) ND(NWI) 6.18m(0.4) 6.32m(0.9) ND(NWI) ND(NWI)
7 Bias, Jacob Bartram Trai 6.23m 2.6 20-05.25
5.92m(-0.2) FOUL FOUL FOUL 6.23m(2.6) FOUL
8 Wilson, Desmond Robert E. Le 6.13m -0.1 20-01.50
FOUL FOUL 6.13m(-0.1) 6.11m(1.3) ND(NWI) ND(NWI)
9 McKee, Justin Episcopal Sc 5.95m 0.7 19-06.25
5.95m(0.7) ND(NWI) ND(NWI) PASS PASS PASS
10 Murray, Marshauri Apopka HS 5.91m 0.5 19-04.75
5.91m(0.5) ND(NWI) ND(NWI)
11 LaFavor, Donovan Episcopal Sc 5.80m 0.4 19-00.50
5.80m(0.4) FOUL ND(NWI)
12 Sinclair, Craig Bartram Trai 5.79m 1.2 19-00.00
FOUL 5.79m(1.2) FOUL
13 Stenwall, Rafferty Ponte Vedra 5.74m 1.4 18-10.00
FOUL 5.74m(1.4) ND(NWI)
14 Akodu, Kenneth Creekside HS 5.71m 0.5 18-09.00
5.71m(0.5) FOUL FOUL
15 Pittman, Dorian Englewood 5.51m 0.2 18-01.00
5.51m(0.2) ND(NWI) ND(NWI)
16 Northrup, Najieh Fleming Isla 5.35m 0.8 17-06.75
5.35m(0.8) ND(NWI) ND(NWI)
17 Barone, Anthony Father Lopez 5.30m 0.4 17-04.75
5.30m(0.4) ND(NWI) ND(NWI)
18 Kwara, Michael Buchholz HS 5.25m 0.3 17-02.75
5.25m(0.3) ND(NWI) FOUL
19 Avera, Joshua Bishop Kenny 5.10m 0.3 16-08.75
FOUL 5.10m(0.3) ND(NWI)
20 Danese, Shawn Bishop Snyde 4.87m 2.5 15-11.75
FOUL 4.87m(2.5) ND(NWI)
21 Enoch, Davis Bishop Kenny 3.87m 0.5 12-08.50
3.87m(0.5) FOUL ND(NWI)
22 Jenkins, Adrian Bradford HS 3.76m 0.9 12-04.00
FOUL FOUL 3.76m(0.9)
23 Barker, Kyle Ponte Vedra 3.72m 0.9 12-02.50
3.72m(0.9) ND(NWI) ND(NWI)
-- Wallace, Brandon Vero Beach H FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Filgenger, Colin Father Lopez FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Grant, Deylynd Buchholz HS FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Ramirez, Aaron Fleming Isla FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 48 Girls Triple Jump Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Johnson, Loren Oakleaf HS 11.34m 2.5 37-02.50
11.34m(2.5) FOUL(-0.7) PASS
2 Johnston, Caroline Episcopal Sc 11.15m 2.2 36-07.00
10.78m(1.9) 11.09m(-0.5) 10.99m(0.8) 11.15m(2.2) 10.84m(-0.7) 10.84m(+0.0)
3 McGhee, Semaj Bishop Snyde 10.66m 0.1 34-11.75
10.60m(0.5) FOUL(1.0) 10.66m(0.1) FOUL(1.1) 9.90m(2.2) FOUL(2.7)
4 Fisher, Destinee Westside Hig 10.61m -0.2 34-09.75
10.17m(1.4) 10.61m(-0.2) 10.48m(1.8) FOUL 10.49m(2.2) 10.42m(-0.6)
5 Dixon, Janiyah Palm Beach C 10.30m -0.5 33-09.50
10.01m(0.9) 10.12m(+0.0) 10.01m(-0.4) 10.28m(1.3) 10.30m(-0.5) 10.17m(-0.3)
6 Thompson, Tamoy Kathleen HS 10.17m -0.3 33-04.50
9.67m(0.9) 10.09m(0.7) FOUL(-0.5) 10.12m(2.9) 10.13m(-0.5) 10.17m(-0.3)
7 Harris, Meghan Bradford HS 10.16m 1.7 33-04.00
10.12m(0.2) 10.02m(1.4) FOUL(0.2) 10.16m(1.7) 10.13m(+0.0) FOUL
8 Murray, Madison Providence S 10.00m 1.0 32-09.75
9.64m(1.9) 10.00m(1.0) FOUL(-0.4) FOUL(2.2) 9.55m(0.6) 9.91m(-6.3)
9 Thomas, Karmen Stanton Prep 9.98m 0.7 32-09.00
9.44m(0.2) 9.98m(0.7) FOUL(1.0)
10 Watkins, Ryleigh Kathleen HS 9.85m 2.2 32-03.75
FOUL 9.83m(1.3) 9.85m(2.2)
11 Lydecker, Caroline Father Lopez 9.85m 1.8 32-03.75
9.85m(1.8) 9.63m(0.9) 9.79m(0.4)
12 Berquist, Abigail Ponte Vedra 9.77m 1.0 32-00.75
FOUL FOUL 9.77m(1.0)
13 Sage, Kendall St. Johns Co 9.42m 1.2 30-11.00
9.42m(1.2) FOUL FOUL
14 Johnston, Brooke Episcopal Sc 8.24m 1.2 27-00.50
8.24m(1.2) FOUL FOUL
15 Miller, Amanda Bishop Kenny 8.08m 1.6 26-06.25
8.08m(1.6) FOUL FOUL
16 Dixon, Gabi Father Lopez 7.45m 1.2 24-05.50
7.45m(1.2) FOUL FOUL
-- Williams, Valentina Robert E. Le FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Moore, Ashley Bishop Snyde FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Simmons, Camyrn Creekside HS FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Jones, Auzjay Bishop Kenny FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Wells, Angel Lake Mary HS FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Paolini, Alexis Fleming Isla FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 49 Boys Triple Jump Varsity
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Briley, Melvin Oakleaf HS 14.81m NWI 48-07.25
14.81m(-0.0) 14.10m(0.7) FOUL 14.37m(1.9) FOUL 14.69m(-0.3)
2 Norris, Anthony Oakleaf HS 13.83m 2.3 45-04.50
13.39m(-0.0) PASS PASS 13.83m(2.3) PASS PASS
3 Yirmyah, N/A Apopka HS 13.27m 0.8 43-06.50
12.60m(-0.0) 13.27m(0.8) FOUL FOUL 13.10m(2.0) FOUL
4 Gillespie, Dorian Raines HS 12.68m 2.9 41-07.25
FOUL 12.34m(0.4) 12.09m(0.1) 12.68m(2.9) FOUL 11.80m(0.6)
5 Campbell, Theotis Vero Beach H 12.57m 3.6 41-03.00
11.72m(-0.0) 12.56m(1.5) 12.24m(1.0) 12.57m(3.6) FOUL FOUL
6 Mayhew, Christian Bishop Snyde 12.29m 2.8 40-04.00
11.24m(1.4) 11.71m(2.6) 12.29m(2.8) 11.98m(2.0) FOUL 11.73m(-1.3)
7 Murray, Marshauri Apopka HS 12.20m 1.3 40-00.50
11.51m(0.3) FOUL 12.20m(1.3) FOUL 12.19m(-1.1) 12.13m(0.1)
8 Allen, George Space Coast 12.12m NWI 39-09.25
12.12m(-0.0) 12.11m(-0.0) 11.87m(1.8) PASS PASS PASS
9 Marts, Gavin Harvest Comm 12.01m 0.2 39-05.00
12.01m(0.2) 11.78m(1.2) 11.59m(0.4) 11.25m(1.0) 11.90m(3.7) 11.38m(0.5)
10 Simmons, Charlie Creekside HS 12.00m NWI 39-04.50
12.00m(-0.0) FOUL FOUL
11 Skipper, Kaelin Bartram Trai 11.64m 0.8 38-02.25
11.60m(-0.0) 11.64m(0.8) 11.52m(-0.3)
12 Elefante, Gavin Bartram Trai 11.60m 0.6 38-00.75
11.60m(0.6) 11.46m(1.2) FOUL
13 Stenwall, Rafferty Ponte Vedra 11.56m 2.8 37-11.25
11.50m(-0.2) 11.56m(2.8) FOUL
14 Jones, Devontay Vero Beach H 11.51m -1.0 37-09.25
11.44m(0.4) 11.15m(-0.0) 11.51m(-1.0)
15 Turrill, Steven Space Coast 11.21m 1.8 36-09.50
11.21m(1.8) 11.13m(1.3) FOUL
16 Labender, Nicolas Buchholz HS 11.05m 1.5 36-03.00
FOUL 11.05m(1.5) FOUL
-- Filgenger, Colin Father Lopez FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Aviles, Spencer Bishop Kenny FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Blaquiere, Matthew Bishop Kenny FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Bryant, Joesph Creekside HS FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 50 Girls Discus Throw Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Stallworth, Jhordyn Florida High 35.80m 117-05
35.80m FOUL FOUL FOUL 32.99m FOUL
2 Riggins, Naomi Florida High 34.43m 112-11
FOUL 32.47m 34.43m 32.14m 33.20m 33.56m
3 Ewiah, Samantha Lake Mary HS 32.66m 107-02
FOUL FOUL 32.66m 30.38m 29.10m FOUL
4 Triplett, Hanna Rickards HS 31.45m 103-02
23.83m FOUL 29.26m FOUL 31.45m 29.33m
5 Quixley, Jessica Creekside HS 30.06m 98-07
29.76m FOUL 30.06m 29.12m FOUL 27.25m
6 Mesidor, Diamond Apopka HS 29.91m 98-01
22.65m FOUL 29.82m FOUL 29.91m FOUL
7 Peters, Kantenesha Rickards HS 29.82m 97-10
28.82m 29.46m 29.82m 28.97m FOUL FOUL
8 Lewis, Ricara Apopka HS 29.14m 95-07
28.33m FOUL FOUL FOUL FOUL 29.14m
9 Wildes, Taylor Bartram Trai 28.92m 94-10
FOUL 28.38m 27.39m 28.55m 28.92m FOUL
10 Swinski, Katelyn Lake Mary HS 27.40m 89-11
FOUL 24.46m 27.40m
11 Bridges, Sarah Creekside HS 26.30m 86-03
26.30m FOUL FOUL
12 May, Camilla Fleming Isla 25.56m 83-10
25.56m FOUL FOUL
13 Brown, Deborah Ed White HS 25.43m 83-05
FOUL FOUL 25.43m
14 Soares, Sydney Ponte Vedra 24.18m 79-04
FOUL 24.18m FOUL
15 Roberts, Keandra Bartram Trai 23.81m 78-01
23.81m FOUL FOUL
16 Bridgewater, Catherine Ponte Vedra 23.59m 77-05
FOUL 23.59m FOUL
17 Moran, Sydney Bishop Kenny 23.05m 75-07
23.05m FOUL FOUL
18 Emmanuel, Armoney Oakleaf HS 22.65m 74-04
FOUL 22.65m FOUL
19 Messer, Georgia Providence S 22.40m 73-06
22.40m FOUL FOUL
20 Boyle, Kayla St. Joseph A 21.06m 69-01
FOUL FOUL 21.06m
21 Galette, Abigail Bishop Snyde 21.05m 69-01
FOUL 21.05m FOUL
22 McGhee, Semaj Bishop Snyde 20.68m 67-10
20.68m FOUL FOUL
23 Hanna, Stephanie Father Lopez 20.05m 65-09
20.05m FOUL ND
24 Orjuela, Jessica Father Lopez 16.96m 55-08
16.96m FOUL FOUL
25 Burns, Brooklyn Bradford HS 14.81m 48-07
14.81m FOUL FOUL
-- Guy, Abbie Bishop Kenny FOUL
FOUL FOUL ND
Event 51 Boys Discus Throw Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Manuel, Kyle Springstead 46.22m 151-08
45.00m FOUL 38.30m 46.22m FOUL 43.05m
2 Stokes, James Lake Mary HS 43.01m 141-01
31.46m 43.01m FOUL 38.82m 41.46m FOUL
3 Slonecker, Michael Bishop Snyde 42.62m 139-10
42.62m 41.70m 38.97m 41.96m FOUL FOUL
4 Brimmer, Joshua Raines HS 41.27m 135-05
37.16m 41.27m 40.95m 38.48m 36.53m 39.05m
5 Jiminez, Javier Apopka HS 37.98m 124-07
36.92m 33.94m 37.98m 33.53m FOUL FOUL
6 Hill, Deryk Ed White HS 36.77m 120-08
34.97m 36.77m FOUL 33.24m FOUL FOUL
7 Harris, Demetris Robert E. Le 36.74m 120-06
36.74m FOUL 33.52m FOUL 35.43m FOUL
8 Mills, Brendunn Florida High 36.36m 119-03
34.24m FOUL 36.36m FOUL 35.85m FOUL
9 Urmann, Mitchell Bishop Kenny 35.79m 117-05
35.79m 35.23m 33.42m FOUL FOUL FOUL
10 Barfield, Alex Middleburg H 35.65m 116-11
33.73m 34.71m 35.65m
11 Allen, Jeffrey Oakleaf HS 35.53m 116-07
35.53m FOUL FOUL
12 Humphreys, Zane Bartram Trai 34.71m 113-10
31.46m 34.71m 34.45m
13 Porkert, Joseph Bishop Kenny 34.48m 113-01
34.48m 33.59m 34.19m
14 Dinkens, James Robert E. Le 33.44m 109-08
24.64m FOUL 33.44m
15 Nodae, Hunter Oakleaf HS 30.38m 99-08
30.38m FOUL FOUL
16 Ray, Cole Creekside HS 30.10m 98-09
FOUL FOUL 30.10m
17 Ranson, Tyler Creekside HS 29.19m 95-09
29.19m FOUL FOUL
18 Heaton, Brevan Stanton Prep 26.90m 88-03
26.90m FOUL FOUL
19 Johnsen, Jeremy Father Lopez 26.17m 85-10
FOUL 26.17m FOUL
20 Stanley, Jesse Bishop Snyde 23.72m 77-10
23.72m FOUL FOUL
21 Tarleton, Pierce Ponte Vedra 23.32m 76-06
23.32m FOUL FOUL
21 Shockley, Davis Buchholz HS 23.32m 76-06
23.32m FOUL FOUL
23 Bonday, Andrew Bartram Trai 23.06m 75-08
23.06m FOUL FOUL
24 Moceri, Andrew Father Lopez 22.57m 74-00
22.57m FOUL FOUL
25 Mashburn lll, William Buchholz HS 17.51m 57-05
17.51m FOUL FOUL
26 Clark, Jacory Bradford HS 16.64m 54-07
16.64m FOUL FOUL
-- McMichael, Reese Ponte Vedra FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 52 Girls Shot Put Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Thomas, Antonia Florida High 11.58m 38-00.00
11.26m 11.58m 11.32m 11.51m 11.29m 11.42m
2 Brown, Jordan Florida High 10.72m 35-02.00
10.72m 10.38m 9.75m 10.05m FOUL 9.61m
3 Peters, Kantenesha Rickards HS 10.55m 34-07.50
9.29m 9.80m ND 10.33m 9.36m 10.55m
4 Roebuck, Tamia Rickards HS 10.42m 34-02.25
9.26m 9.87m 9.26m 10.42m 10.20m 10.34m
5 Jones, Kiara Apopka HS 10.07m 33-00.50
10.07m 9.65m 9.98m 9.54m 9.80m 10.02m
6 Ewiah, Samantha Lake Mary HS 9.88m 32-05.00
9.72m 9.59m 9.60m 9.67m 9.88m 9.62m
7 Lecointe, Alana Bishop Snyde 9.85m 32-03.75
9.85m FOUL FOUL 9.11m 8.01m 9.61m
8 Bridgewater, Catherine Ponte Vedra 9.79m 32-01.50
9.79m ND 9.17m FOUL 9.20m 8.70m
9 Wildes, Taylor Bartram Trai 9.73m 31-11.25
9.05m 9.73m 9.35m 9.23m 9.43m 9.29m
10 Quixley, Jessica Creekside HS 9.70m 31-10.00
9.70m 9.68m 9.65m
11 Mandujano, Judith Lake Mary HS 9.69m 31-09.50
FOUL 9.69m 9.02m
12 Lewis, Ricara Apopka HS 9.58m 31-05.25
8.36m 9.27m 9.58m
13 Emmanuel, Armoney Oakleaf HS 9.43m 30-11.25
8.07m FOUL 9.43m
14 Powell, Jasmine Bartram Trai 9.36m 30-08.50
8.17m ND 9.36m
15 Nichols, Tiana Clay High Sc 9.25m 30-04.25
8.74m 9.25m 9.07m
16 Jenkins, Ariana Robert E. Le 9.16m 30-00.75
8.68m 9.16m 9.05m
17 Brown, Deborah Ed White HS 8.13m 26-08.25
8.13m FOUL ND
18 Boyle, Kayla St. Joseph A 7.89m 25-10.75
7.89m ND ND
19 Callahan, Abby Providence S 7.87m 25-10.00
FOUL 7.87m ND
20 Bridges, Sarah Creekside HS 7.86m 25-09.50
7.86m ND ND
21 Fedd, Lexus Robert E. Le 7.78m 25-06.25
7.78m ND ND
22 Hymeri, Stela Ponte Vedra 7.65m 25-01.25
7.65m ND ND
23 Messer, Georgia Providence S 7.32m 24-00.25
7.32m FOUL ND
24 Dinkins, Sarah Bishop Snyde 6.97m 22-10.50
6.97m ND ND
25 Walker, Anya Oakleaf HS 6.73m 22-01.00
6.73m ND ND
26 Orjuela, Jessica Father Lopez 6.71m 22-00.25
6.71m ND ND
27 Burns, Brooklyn Bradford HS 5.38m 17-08.00
FOUL 5.38m ND
28 Hawk, Lydia Father Lopez 5.00m 16-05.00
5.00m ND FOUL
Event 53 Boys Shot Put Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Jiminez, Javier Apopka HS 14.56m 47-09.25
13.06m 14.56m 13.62m 14.51m 14.01m 14.24m
2 Harris, Demetris Robert E. Le 14.10m 46-03.25
13.09m 13.92m 13.70m 13.89m 14.10m 13.89m
3 Brown, Cameron Florida High 14.01m 45-11.75
13.18m 13.55m 13.62m 14.01m 13.88m FOUL
4 Manuel, Kyle Springstead 13.80m 45-03.50
12.78m 12.22m 12.81m 13.80m 13.35m 13.11m
5 Rivers, Jalen Oakleaf HS 13.40m 43-11.75
13.13m 13.40m 13.33m 13.37m 13.19m 12.85m
6 Ford, Howard Raines HS 13.29m 43-07.25
12.57m 11.85m FOUL 13.29m 12.29m 12.90m
7 Sheptock, Tristen Bartram Trai 12.95m 42-06.00
12.30m 12.95m 12.90m 11.90m 12.90m 12.80m
8 Slonecker, Michael Bishop Snyde 12.75m 41-10.00
12.43m 12.75m FOUL 11.79m 10.37m FOUL
9 Shockley, Davis Buchholz HS 12.42m 40-09.00
12.39m 12.42m 12.00m 12.05m FOUL FOUL
10 Way, Justin Oakleaf HS 12.39m 40-07.75
FOUL 11.82m 12.39m
11 Stokes, James Lake Mary HS 12.35m 40-06.25
FOUL FOUL 12.35m
12 McMichael, Reese Ponte Vedra 12.03m 39-05.75
10.87m 11.27m 12.03m
13 Alford, Nicholas Creekside HS 11.96m 39-03.00
11.69m FOUL 11.96m
14 Dayao, Brandon Bishop Snyde 11.92m 39-01.25
11.11m 11.86m 11.92m
15 Northcut, Gabriel Creekside HS 11.86m 38-11.00
11.86m FOUL 11.68m
16 Hartley, Nicholas Bishop Kenny 11.47m 37-07.75
11.35m 11.47m 11.43m
17 Drobnie, Wyatt Bishop Kenny 11.43m 37-06.00
10.92m 11.43m 11.28m
18 Heaton, Brevan Stanton Prep 11.21m 36-09.50
FOUL 10.83m 11.21m
19 Mashburn lll, William Buchholz HS 11.04m 36-02.75
10.10m ND 11.04m
20 Rehrog, Steven Father Lopez 10.58m 34-08.50
10.54m 10.58m ND
21 Carniceli, Anthony Ponte Vedra 10.12m 33-02.50
FOUL 10.12m FOUL
22 Hill, Deryk Ed White HS 9.46m 31-00.50
9.46m ND ND
23 Dinkens, James Robert E. Le 9.45m 31-00.00
9.45m FOUL ND
24 Bourque, Jarrett Father Lopez 9.11m 29-10.75
9.11m ND ND
25 Clark, Jacory Bradford HS 7.94m 26-00.75
7.94m ND ND
Event 54 Girls 100 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Harper, Aniya Westside Hig 11.78 1.4 1
2 Holland, Allison Creekside HS 12.09 1.4 1
3 Williams, Jada Westside Hig 12.23 1.4 1
4 Diallo, Autumn Bartram Trai 12.40 1.8 2
5 Hines, Jade Bradford HS 12.49 1.8 2
6 Cleveland, Tiera Paxon School 12.54 1.4 1
7 Brown, Jayla Westside Hig 12.55 1.4 1
8 Wilson, Zy'Eisha Kathleen HS 12.60 1.4 1
9 Nelson, Ashley Fleming Isla 12.65 1.4 1
10 Peoples, Tahja Oakleaf HS 12.71 2.1 3 12.701
11 McKenzie, Kayla Apopka HS 12.71 1.4 1 12.702
11 Shaw, Rachel Rickards HS 12.71 1.8 2 12.702
13 Hobbs, Chayla First Coast 12.72 1.4 1
14 Wright, Cherrish Apopka HS 12.89 2.1 3
15 Wilson, Drac'Kia Kathleen HS 12.91 2.1 3
16 Griffith, Kesia Creekside HS 12.97 2.1 3
17 Smith, Kalaila Apopka HS 12.99 2.1 3
18 Bell, Amber Vero Beach H 13.00 1.8 2
19 Pena, Abigail Rickards HS 13.01 1.8 2
20 Small, Saterria Ed White HS 13.03 0.8 5
21 Wells, Angel Lake Mary HS 13.08 2.1 3
22 Garner, Jayla Robert E. Le 13.17 1.8 2
23 Leach, Rachel Robert E. Le 13.19 1.8 2
24 Harris, Destiny Oakleaf HS 13.27 -0.1 4
25 Watts, India Oakleaf HS 13.29 -0.1 4
26 Evans, Alexis Ed White HS 13.35 -0.1 4
27 Austin, Toni Bishop Kenny 13.38 -0.1 4
28 Tribou, Brianna Bishop Kenny 13.40 2.1 3
29 Robinson, Taneja Father Lopez 13.43 0.8 5
30 Sage, Courtney St. Johns Co 13.44 +0.0 6
31 Darrah, Reagan Ponte Vedra 13.47 1.8 2 13.461
32 Horace, Talia Rickards HS 13.47 2.1 3 13.462
33 Patillo, Katrina Fort White H 13.48 1.8 2 13.471
34 Sage, Kendall St. Johns Co 13.48 +0.0 6 13.472
35 Young, Kayla Bartram Trai 13.50 -0.1 4
36 Frecks, McKenzie Ponte Vedra 13.56 0.8 5
37 Spivey, Malia Fort White H 13.63 +0.0 6
38 McCallum, Eileen Bishop Kenny 13.64 -0.1 4
39 Jorgensen, Kate Ponte Vedra 13.65 0.8 5
40 Gielincki, Lauren Episcopal Sc 13.66 -0.1 4
41 Hanna, Stephanie Father Lopez 13.82 0.8 5
42 Ivey, Kierra Bartram Trai 13.84 0.8 5
43 Johnson, Syniah Space Coast 13.87 -0.1 4
44 Mack, Tyonna Robert E. Le 14.19 +0.0 6
45 Weiss, Jolie Creekside HS 14.20 2.1 7
46 Smith, Alexis Space Coast 14.28 2.1 7
47 Neikerk, Mary Harvest Comm 14.31 +0.0 6
48 Guy, Margaux Providence S 14.40 +0.0 6
49 Johnston, Brooke Episcopal Sc 14.45 +0.0 6
50 Bowman, Mikala Buchholz HS 14.57 2.1 7
51 Yelvington, Kennedy Nease HS 14.59 0.8 5
52 Thomas, Jada Lake Mary HS 14.62 +0.0 6
53 Perry, Hannah Buchholz HS 14.91 2.1 7
54 Brooks, Josie Harvest Comm 14.97 2.1 7
55 Barr, Emily Providence S 15.06 2.1 7
56 Silva, Laura Bishop Snyde 15.49 2.1 7
57 Moody, Katera Bradford HS 15.85 2.1 7
58 Stephenson, Madison Bishop Snyde 15.95 2.1 7
-- Manuel, Cor'Daicya Kathleen HS FS 2.1 3
-- Gillan, Megan Fleming Isla DNF +0.0 6
-- Singleton, Alexis Stanton Prep SCR
-- Andrews, Maleah Buchholz HS SCR
-- Kuznof, Kenya Father Lopez SCR
-- Beall, Kaylee Bishop Snyde SCR
Event 55 Boys 100 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Vanover, Dedrick Fort White H 10.68 3.1 1
2 Desaussure, Saypadia Apopka HS 10.70 3.1 1
3 Floyd, Marcus Middleburg H 10.81 0.9 7
4 McCaskill, Anfernee Fleming Isla 10.88 3.1 1
5 Williams, Cornelius Apopka HS 10.96 3.1 1
6 McKee, Justin Episcopal Sc 11.00 3.1 1
7 King, Keshawn Oakleaf HS 11.04 3.1 1
8 Battle, Jeremiah Raines HS 11.16 3.1 1
9 Massey, Deshawn Apopka HS 11.17 3.1 1
10 Peterson, Trevon Raines HS 11.24 2.8 2
11 Williams, Michael Buchholz HS 11.25 0.9 7 11.245
12 Cooper, Devin Bartram Trai 11.25 2.8 2 11.248
13 Ruskin, Chase Bartram Trai 11.34 1.4 3
14 Dixon, Ricky Father Lopez 11.36 3.1 1
15 Jones, Charles Buchholz HS 11.37 +0.0 4
16 Swilley, Christian Clay High Sc 11.51 1.4 3
17 Walton, Zach Ponte Vedra 11.55 2.8 2
18 Holmes, Samuel Buchholz HS 11.58 0.9 7 11.572
19 Handy, Jamond Raines HS 11.58 2.8 2 11.576
20 Wilson, Desmond Robert E. Le 11.59 +0.0 4
21 Jenkins, Jaylan Clay High Sc 11.62 1.4 3
22 Campbell, Theotis Vero Beach H 11.65 2.8 2
23 Dayao, Brandon Bishop Snyde 11.71 1.4 3
24 Timmons, Kalin Fort White H 11.75 2.9 6
25 Jones, Devontay Vero Beach H 11.79 1.4 3
26 Mathis, Jacob Harvest Comm 11.85 2.9 6 11.841
27 Fowler, Kaleo Bartram Trai 11.85 1.5 5 11.846
28 Randell III, Randy Westside Hig 11.86 1.4 3
29 Gladden, Isaiah Oakleaf HS 11.88 +0.0 4
30 Young, Kesean Fleming Isla 11.89 1.4 3 11.889
30 Barone, Anthony Father Lopez 11.89 +0.0 4 11.889
32 Smith, Ricky Nease HS 11.92 +0.0 4
33 Simmons, Charlie Creekside HS 11.95 +0.0 4
34 Kapperman, Adam Creekside HS 12.02 1.5 5
35 Murray, Raymond Oakleaf HS 12.07 1.5 5 12.062
35 Blocker, Rainer Creekside HS 12.07 +0.0 4 12.062
37 Northrup, Najieh Fleming Isla 12.10 +0.0 4
38 Green, Kei'arryien Florida High 12.12 1.5 5
39 Howell, Jordan Father Lopez 12.13 1.5 5
40 Wilson, Zackary Palm Beach C 12.14 0.9 7
41 Woodson, Cedric Ed White HS 12.16 2.8 2
42 Fiffer, Owen Ed White HS 12.17 1.4 3
43 Avera, Joshua Bishop Kenny 12.21 2.9 6
44 Enoch, Davis Bishop Kenny 12.24 2.9 6 12.231
45 Marts, Gavin Harvest Comm 12.24 1.5 5 12.236
46 Pore, Franco Bishop Kenny 12.44 2.9 6
47 Talley, Daniel Harvest Comm 12.84 0.9 7
48 Abrams, Darius Bishop Snyde 12.95 0.9 7
-- Fordham, Malik Bishop Snyde FS 1.5 5
-- Scarboro, Taylor Christ's Chu SCR
-- Colon, Matthew Lake Mary HS SCR
-- Lennon, Jonathan Christ's Chu SCR
Event 56 Girls 200 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Harper, Aniya Westside Hig 24.53 -1.3 1
2 Williams, Jada Westside Hig 25.08 -1.3 1
3 Farmer, Karyelle Florida High 25.20 -1.3 1
4 Cleveland, Tiera Paxon School 25.59 -1.3 1
5 Taylor, Maiya Apopka HS 25.60 -1.3 1
6 Davis, Terion Kathleen HS 25.72 -1.3 1
7 Hines, Jade Bradford HS 25.93 -1.0 2
8 Nelson, Ashley Fleming Isla 26.12 -1.3 1
9 McKenzie, Kayla Apopka HS 26.17 -1.0 2
10 Crosby, Elizabeth Providence S 26.21 0.3 3
11 Jenkins, Toniece Wolfson High 26.39 -1.5 4
12 Murray, Erykah Clay High Sc 26.46 0.3 3
13 McCormack, Allison Ponte Vedra 26.47 -1.5 4
14 Wilson, Zy'Eisha Kathleen HS 26.48 -1.3 1
15 Smith, Kalaila Apopka HS 26.53 0.3 3
16 Shaw, Rachel Rickards HS 26.58 -1.0 2
17 Butler, Iysha Lake Mary HS 26.74 0.3 3
18 Small, Saterria Ed White HS 27.15 -1.0 2
19 Tribou, Brianna Bishop Kenny 27.24 -1.5 4
20 Wilson, Drac'Kia Kathleen HS 27.32 0.3 3
21 Williams, Emerald Raines HS 27.41 -1.6 9
22 Foster, Timorlyn Nease HS 27.42 0.3 3
23 Bell, Amber Vero Beach H 27.54 -1.0 2
24 Jones, Auzjay Bishop Kenny 27.58 -1.5 4
25 Wells, Angel Lake Mary HS 27.65 -2.0 5
26 Robinson, Taneja Father Lopez 27.95 -1.5 4
27 Harris, Destiny Oakleaf HS 27.96 -2.0 5
28 Rhodes, Jada Florida High 28.25 0.3 3
29 Austin, Anaje Bishop Kenny 28.27 -2.0 5
30 Parker, Jayda Westside Hig 28.28 0.3 3
31 Williams, Erica Rickards HS 28.35 -1.5 4
32 Johnson, Syniah Space Coast 28.41 -2.0 5
33 Gielincki, Lauren Episcopal Sc 28.43 -2.0 5
34 Frecks, McKenzie Ponte Vedra 28.47 -1.5 4
35 Patterson, Zaharia Rickards HS 28.55 -5.0 6
36 Patillo, Katrina Fort White H 28.63 -1.0 2
37 Hopkins, Jailyn Bartram Trai 28.66 -5.0 6
38 Nunez, Amanda Palm Beach C 28.83 -5.0 6
39 Williams, Armani Buchholz HS 28.93 -1.6 9
40 Miles, Shakiena Lake Mary HS 28.95 -5.0 6
41 May, Bailey Bishop Snyde 29.03 -0.3 8
42 Neikerk, Mary Harvest Comm 29.65 -0.3 8
43 Heba, Holly Bartram Trai 29.68 -5.0 6
44 Weiss, Jolie Creekside HS 29.97 -1.6 9
45 Simmons, Camyrn Creekside HS 29.98 -2.0 5
46 Barnett, McKenna Bartram Trai 30.05 -3.1 7
47 McEwan, Emily Ponte Vedra 30.08 -0.3 8
48 Carter, Gabi Episcopal Sc 30.43 -3.1 7
49 Guy, Margaux Providence S 30.46 -3.1 7
50 Smith, Alexis Space Coast 30.53 -0.3 8
51 Gillan, Megan Fleming Isla 30.71 -3.1 7
52 Kuznof, Kenya Father Lopez 30.90 -3.1 7
53 Laird, Cori Fleming Isla 30.95 -3.1 7
54 Bowman, Mikala Buchholz HS 30.97 -0.3 8
55 Yelvington, Kennedy Nease HS 32.47 -5.0 6
56 Loor, Naomi Bishop Snyde 33.87 -1.6 9
57 Moody, Katera Bradford HS 34.41 -0.3 8
-- Lewis, Jacquell Florida High DNF -1.0 2
Event 57 Boys 200 Meter Dash Varsity
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 McCaskill, Anfernee Fleming Isla 22.47 -1.3 1
2 Pittman, Dorian Englewood 22.70 -1.6 3
3 Stokes, Andrew Apopka HS 22.73 -1.3 1
4 Banks-Guy, Marcus Apopka HS 22.83 -1.3 1
5 McKee, Justin Episcopal Sc 22.90 -3.2 2
6 May, Travari Apopka HS 23.10 -1.3 1
7 Wells Jr, Torey Westside Hig 23.14 -3.2 2
8 Williams, Michael Buchholz HS 23.18 -1.7 8
9 Handy, Jamond Raines HS 23.36 -1.3 1
10 Gladden, Isaiah Oakleaf HS 23.60 -1.6 3
11 Chance, Jalen Bishop Snyde 23.67 -1.7 8
12 Wilson, Desmond Robert E. Le 23.68 -3.2 2
13 Jones, Devontay Vero Beach H 23.69 -3.2 2
14 Hogan, Jordan Creekside HS 23.80 -1.6 3
15 Reid, John Fort White H 23.83 -3.2 2
16 Coffee, Richey Oakleaf HS 23.84 -2.5 5
17 Jenkins, Jaylan Clay High Sc 23.93 -3.2 2
18 Base, Aaron Robert E. Le 24.00 -1.6 3
19 Holmes, Samuel Buchholz HS 24.03 -1.7 8
20 Smith, Ricky Nease HS 24.08 -2.4 4
21 Campbell, Theotis Vero Beach H 24.19 -3.2 2
22 Isley, Jett St. Johns Co 24.20 -1.6 3
23 Levance, Mckenzie Fort White H 24.34 -3.2 2
24 Walton, Zach Ponte Vedra 24.39 -2.5 5
25 Ramirez, Aaron Fleming Isla 24.47 -2.4 4
26 Randell III, Randy Westside Hig 24.48 -1.3 1
27 Neikirk, Kennedy Harvest Comm 24.50 -1.6 3
28 McDaniels, Corey St. Johns Co 24.56 -2.4 4
29 Swilley, Christian Clay High Sc 24.63 -2.9 6
30 Williams, Courtney Fleming Isla 24.64 -2.5 5
31 Williams, Terry Robert E. Le 24.69 -2.5 5
32 Howell, Jordan Father Lopez 24.90 -2.5 5
33 Ellison, Devin Bartram Trai 24.97 -2.4 4
34 McCutcheon, Nathan Bartram Trai 25.04 -2.9 6
35 Fiffer, Owen Ed White HS 25.08 -1.7 8
36 Schmidt, Matthew Bishop Kenny 25.17 -2.9 6
37 Brooks, Nick Harvest Comm 25.39 -2.1 7 25.383
38 DeLeon, Ricardo Nease HS 25.39 -2.5 5 25.388
39 Woodson, Cedric Ed White HS 25.41 -2.4 4
40 Goggins, Jibriel Bartram Trai 25.44 -2.1 7
41 Wilson, Zackary Palm Beach C 25.56 -1.7 8
42 Bryant, Joesph Creekside HS 25.59 -2.9 6
43 Charles, Trevor Harvest Comm 25.67 -2.9 6
44 Hill, Lance Bishop Snyde 25.70 -2.9 6
45 Avera, Joshua Bishop Kenny 26.01 -2.9 6
46 Enoch, Davis Bishop Kenny 26.05 -2.1 7
47 Robinson, Dj Florida High 26.32 -2.1 7
48 White, Curtis Nease HS 26.33 -2.5 5 26.326
49 Sok, Nicholas Father Lopez 26.33 -2.1 7 26.330
50 Bentley, Blayze Florida High 26.34 -2.1 7
51 Swayze, Joshua Fort White H 26.60 -2.4 4
-- Dion, Samuel Ponte Vedra FS -2.1 7
-- Peterson, Trevon Raines HS FS -1.7 8
-- Ausgood, Eddie Raines HS DNF -1.3 1
-- King, Keshawn Oakleaf HS SCR
-- Bartkowiak, Alex Stanton Prep SCR
-- Aikens, Alexander Ed White HS SCR
-- Sullivan, Khaurie Buchholz HS SCR
Event 58 Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Holland, Allison Creekside HS 56.14 1
2 Davis, Terion Kathleen HS 56.97 1
3 Taylor, Maiya Apopka HS 58.23 1
4 McCormack, Allison Ponte Vedra 58.57 2
5 Farmer, Karyelle Florida High 58.65 1
6 Griffith, Kesia Creekside HS 59.24 1
7 Lewis, Jacquell Florida High 59.61 1
8 Duckett, Lexi Father Lopez 59.85 1
9 Jenkins, Toniece Wolfson High 59.92 2
10 Demesmin, Robynet Apopka HS 1:00.61 2
11 Snape, Destiny Eustis HS 1:00.77 2
12 Bell, Amber Vero Beach H 1:01.38 2
13 Foster, Timorlyn Nease HS 1:01.41 3
14 Lydecker, Caroline Father Lopez 1:01.68 2
15 St. Lewis, Cheyenne Lake Mary HS 1:01.73 4
16 Davis, Hadassah Oakleaf HS 1:02.08 4
17 Kelly, Jo'Nashea Kathleen HS 1:02.34 3
18 Harris, Meghan Bradford HS 1:02.38 3
19 Fowler, Sydney Apopka HS 1:02.50 2
20 Gibbs, Nikera Rickards HS 1:02.70 3
21 Morgan, Tonie Florida High 1:02.80 2
22 Brooks, Ashley Oakleaf HS 1:02.86 3
23 Nunez, Amanda Palm Beach C 1:02.93 4
24 Neilen, Adriana Fleming Isla 1:03.53 3
25 Everett, Leanna Buchholz HS 1:03.98 3
26 Seibert, Haley Nease HS 1:04.12 6
27 James, Katie Clay High Sc 1:04.17 4
28 Cleveland, Alexandra Paxon School 1:04.94 4
29 Robinson, Kamiyah Ed White HS 1:04.99 5
30 Linton, Devin Clay High Sc 1:05.06 6
31 Moody, Kendra Fleming Isla 1:05.67 5 1:05.661
32 Millican, Audrey Fleming Isla 1:05.67 4 1:05.668
33 Jackson, Alexis Robert E. Le 1:06.05 3
34 Williams, Emerald Raines HS 1:06.15 8
35 Glavin, Christie Bartram Trai 1:06.34 6
36 Stilianou, Alexis Clay High Sc 1:06.52 5
37 Sylvan, Sloan Providence S 1:06.83 5
38 Small, Saterria Ed White HS 1:06.86 1
39 Grambo, Tori Bartram Trai 1:06.87 6
40 Gielincki, Lauren Episcopal Sc 1:07.15 5
41 Smith, Mabel Episcopal Sc 1:07.48 5
42 Johnson, Syniah Space Coast 1:07.60 6
43 Uruburu, Sara Bartram Trai 1:07.78 6
44 Williams, Armani Buchholz HS 1:07.79 8
45 Gabet, Josie Ponte Vedra 1:07.99 5
46 Quezada, Emily Lake Mary HS 1:08.92 7
47 Parker, Jayda Westside Hig 1:09.11 3
48 Ramsey, McKaleigh Space Coast 1:09.46 6
49 Thresher, Destiny Creekside HS 1:10.03 7
50 Hanna, Stephanie Father Lopez 1:10.44 5
51 Smith, Breanna Fort White H 1:10.69 8
52 Costanza, Vada Bishop Kenny 1:11.36 7
53 Winter, Sarah Harvest Comm 1:11.77 7
54 Lauer, Rachel Ponte Vedra 1:11.86 6
55 Kersten, Sarah Bishop Snyde 1:13.56 8
56 Williams, Rachel Nease HS 1:14.51 7
57 Almengor-Jimenez, Aldrid Bishop Snyde 1:16.67 8
58 Hall, Tessa Bishop Kenny 1:19.10 7
59 Taylor, Coreuna Fort White H 1:30.11 7
Event 59 Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bonham, Chase Raines HS 49.03 1
2 Daniel, Cameron Ed White HS 49.07 1
3 Shaw, Spencer Fleming Isla 49.49 1
4 Harvin, Chandler Bartram Trai 50.01 2
5 Pittman, Dorian Englewood 50.56 2
6 Banks-Guy, Marcus Apopka HS 50.89 1
7 Fernandez, Felipe Fleming Isla 51.06 2
8 Grant, Dunyea Palm Beach C 51.18 2
9 Dapaah, Zech Bartram Trai 51.29 2
10 Williams, Paris Fleming Isla 51.72 3
11 Schooler, Tyler Space Coast 52.20 2
12 Gaymon, Jalen Space Coast 52.22 2
13 Steele, Charles Ed White HS 52.24 2
14 Barros, Xari First Coast 52.34 1
15 Lee, Savalas Buchholz HS 52.44 3
16 Booker, Lamarkus Buchholz HS 52.47 1
17 Ybarra, Isaiah Bishop Kenny 52.64 2
18 Nelson, Zackary Bartram Trai 52.67 3
19 Richards, Gregory Buchholz HS 53.02 3
20 Isley, Jett St. Johns Co 53.66 3
21 Base, Aaron Robert E. Le 53.84 3
22 Sams, Jack Bishop Kenny 54.06 3
23 Morgan, Nick Creekside HS 54.31 3
24 McDaniels, Corey St. Johns Co 54.72 4
25 Peterson, Joshua Oakleaf HS 54.97 5
26 Murray, Dillon St. Johns Co 54.98 6
27 Williams, Terry Robert E. Le 55.15 4
28 Barthel, Justin Creekside HS 55.25 4
29 DeLeon, Ricardo Nease HS 55.27 5
30 Polviatis, Julian Father Lopez 55.54 3
31 Dion, Samuel Ponte Vedra 55.67 5
32 Ferreira, Caleb Clay High Sc 55.84 5
33 Yount, Jordan Space Coast 56.13 4
34 Moriarty, Matthew Father Lopez 56.84 5
35 Russo, Michael Creekside HS 56.88 6
36 Dixon, Ricky Father Lopez 57.30 4
37 White, Curtis Nease HS 57.79 4
38 Snape, Justin Eustis HS 57.87 6
39 Murray, Raymond Oakleaf HS 58.25 4
40 Lee, Johan Nease HS 58.28 6
41 Hardy, Jonathan Oakleaf HS 58.43 7
42 Fetchero, Vincent Bishop Kenny 58.74 7
43 Lott, Randy Bradford HS 59.17 6
44 Downceroux, Marquise Ed White HS 59.34 4
45 Jones, Dylan Lake Mary HS 59.38 6
46 Battle, Joshua Raines HS 59.41 1
47 Charles, Trevor Harvest Comm 59.66 7
48 Mitchell, Nosaj Bishop Snyde 1:00.12 8
49 Rust, John Harvest Comm 1:00.33 8
50 Barker, Kyle Ponte Vedra 1:01.66 5
51 Nguyen, Justin Bishop Snyde 1:02.27 7
52 Lestrick, Jarrell Clay High Sc 1:02.74 5
53 Jarrett, Jadon Bishop Snyde 1:05.03 7
54 Woods, Jackson Harvest Comm 1:05.16 7
55 Byrd, Paul Bradford HS 1:06.37 6
-- Labrato, Matt Lake Mary HS DNF 1
-- Jenkins, Adrian Bradford HS DNF 7
Event 60 Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Darrah, Reagan Ponte Vedra 2:22.38 1
2 Beckett, Astoria Apopka HS 2:23.16 1
3 Duckett, Lexi Father Lopez 2:23.69 1
4 Lyons, Maggie Lake Mary HS 2:25.22 1
5 Kirsch, Jennifer Nease HS 2:28.75 1
6 Jordan, Kiara Rickards HS 2:30.23 1
7 Mooney-McMillan, Mattie Rickards HS 2:30.76 1
8 Yurkiewicz, Zosia Father Lopez 2:33.21 1
9 Snape, Destiny Eustis HS 2:33.42 1
10 Olazabal, Briana Oakleaf HS 2:35.00 1
11 Alford, Kamiya Buchholz HS 2:35.11 2
12 Dean, Olivia Florida High 2:35.35 2
13 Coleman, Niya Florida High 2:36.05 2
14 Arkin, Calista Bartram Trai 2:36.92 2
15 Detwiler, Jordan Fleming Isla 2:37.97 2
16 Morejon, Annie Father Lopez 2:38.85 2
17 Calhoun, Sally Stanton Prep 2:38.91 3
18 Moore, Emily Buchholz HS 2:40.40 2
19 Dunn, Isabella Providence S 2:40.86 1
20 Dormer, Riley Nease HS 2:40.92 2
21 Dean, Kaitlyn Bartram Trai 2:41.21 2
22 Richardson, Carina Rickards HS 2:41.26 2
23 Johnson, Anija Oakleaf HS 2:41.50 3
24 Jones, Parker Creekside HS 2:41.59 2
25 Wulbern, Sims St. Johns Co 2:41.82 2
26 McMullin, Sarah Ponte Vedra 2:42.07 1
27 Carpenter, Alaina Creekside HS 2:43.19 2
28 Parliment, Mackensie LJ Bishop Kenny 2:43.63 1
29 Hodges, Cheyenne Fort White H 2:44.55 1
30 Fliess, Hannah Bartram Trai 2:44.71 2
31 Bechtle, Elizabeth Ponte Vedra 2:46.08 1
32 Conklin, Jade Creekside HS 2:48.40 3
33 Robinson, Kamiyah Ed White HS 2:48.57 2
34 Jimenez, Alondra Ed White HS 2:48.92 3
35 Porter, Elle Providence S 2:49.54 3
36 Shinego, Hailey Stanton Prep 2:50.09 3
37 Ramsey, McKaleigh Space Coast 2:51.00 2
38 Ruen, Lauren Bishop Kenny 2:52.15 2
39 Alvarez-Stratton, Ashley Bishop Kenny 2:55.51 2
40 O'Neal, Rebecca Robert E. Le 2:56.57 3
41 Frangie, Rebecca Buchholz HS 2:56.64 3
42 Wilkerson, Lacey Nease HS 2:57.79 3
43 Kelley, Kayla Robert E. Le 2:58.66 3
44 Davis, Keiuna Ed White HS 2:59.98 3
45 McCall, Miranda Fleming Isla 3:00.19 3
46 French, Courtney Fleming Isla 3:01.17 3
47 Moneyhan, Caroline Bishop Snyde 3:03.55 3
48 Quinones, Leslie Fort White H 3:03.82 3
49 Plasencia, Sheridan Fort White H 3:04.85 2
50 Sood, Odeline Lake Mary HS 3:07.99 3
51 Gueits, Janeczka Bishop Snyde 3:11.08 3
Event 61 Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Barros, Xari First Coast 2:00.14 1
2 Warren, Amir Paxon School 2:00.29 1
3 Bear, John Orange Park 2:01.18 1
4 Daniel, Cameron Ed White HS 2:04.15 1
5 Perret, Cameron Episcopal Sc 2:05.77 1
6 Cooper III, Charles Apopka HS 2:06.32 1
7 Gatling, Rudy Apopka HS 2:07.28 2
8 Clarke, Jevon Apopka HS 2:07.79 2
9 Mayo, Brandon Buchholz HS 2:07.90 1
10 Jinks, Barry Raines HS 2:09.22 2
11 Downs, Liam Nease HS 2:09.28 1
12 Willis, Noah Father Lopez 2:09.45 2
13 Zeller, Stone Space Coast 2:09.67 2
14 Mayr, Jake Father Lopez 2:09.94 1
15 Standard, Jacob Creekside HS 2:10.02 1
16 Biala, Aldren Bishop Snyde 2:10.38 1
17 Apalan, Marcus Palm Beach C 2:10.42 2
18 Gibson, Caleb Space Coast 2:10.53 2
19 Harris, Jacob Fleming Isla 2:10.64 1
20 Gonzalez, David St. Joseph A 2:11.44 2
21 Stallworth, Tony Oakleaf HS 2:11.74 1
22 Polviatis, Julian Father Lopez 2:12.04 2
23 Nields, Isaiah Episcopal Sc 2:12.12 1
24 Brown, Nigel Ed White HS 2:12.28 2
25 Turner, Brice Creekside HS 2:12.38 2
26 Martin, John Providence S 2:12.55 2
27 Yount, Jordan Space Coast 2:13.10 2
28 Harris, Jaylan Oakleaf HS 2:13.57 3
29 Guarno, Michael Fletcher HS 2:13.80 3
30 St Laurent, Austin Fleming Isla 2:13.85 3
31 Goodwine, Myles Buchholz HS 2:14.27 4
32 Hammett, Ethan Creekside HS 2:14.33 2
33 Noye, Jackson Ponte Vedra 2:14.49 2
34 Tillman, III, Nate Raines HS 2:15.47 4
35 Ortiz, Joshua Palm Beach C 2:15.94 2
36 McEwan, William Ponte Vedra 2:16.00 2
37 Leisle, Michael Nease HS 2:16.03 3
38 Kennelly, Brad Bishop Kenny 2:16.32 3
39 Porter, Jerron Robert E. Le 2:17.35 3
40 Routhier, Caiden Palm Beach C 2:17.76 2
41 Betancourt, Michael First Coast 2:18.45 3
42 Mortimer, Ian Bishop Kenny 2:18.91 3
43 Bergstol, Henry Bartram Trai 2:19.38 3
44 Snape, Justin Eustis HS 2:19.73 3
45 Scarcella, Dominick Bartram Trai 2:20.04 3
46 Barber, Dane Nease HS 2:20.24 3
47 Watson, Semaj Robert E. Le 2:20.47 3
48 Tarantelli, Zachary Bishop Snyde 2:20.64 3
49 Groover, Johnny Robert E. Le 2:20.88 1
50 Wheeler, Jacob Stanton Prep 2:20.96 4
51 Howell, Ethan Bartram Trai 2:22.52 3
52 Palmer, Michael Bradford HS 2:25.18 3
53 Hardy, Jonathan Oakleaf HS 2:26.83 3
54 Blake, Devin Lake Mary HS 2:28.74 3
55 Ashcroft, William Ponte Vedra 2:28.85 4
56 Daigle, Owen Providence S 2:29.19 4
57 Byrd, Paul Bradford HS 2:31.31 4
58 Greenwald, Dale Fort White H 2:39.40 4
59 Wilkinson, Alex Fort White H 2:40.91 4
60 Hodges, Gabe Fleming Isla 2:50.18 4
61 Yeomans-Lindrose, Harold Fort White H 3:14.78 4
Event 62 Girls 1600 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Pigg, Liberty Fletcher HS 5:23.29 1
2 Raymaker, Anna Ponte Vedra 5:27.80 1
3 Reimer, Lydia Ponte Vedra 5:28.85 1
4 Watson, Gabby Father Lopez 5:33.65 1
5 Woods, Audrey Providence S 5:35.33 1
6 Goodwin, Isabella St. Joseph A 5:35.55 1
7 Overby, Kate Fletcher HS 5:38.28 1
8 Forte, Gianna Bishop Snyde 5:39.27 1
9 Sander-Nazario, India Florida High 5:41.45 1
10 McDonnell, Claire Father Lopez 5:47.24 1
11 Knehans, Avery Ponte Vedra 5:47.89 1
12 Karl, Lydia Creekside HS 5:48.26 1
13 Franzoni, Julie Fleming Isla 5:49.46 1
14 Holliday, Sophia Buchholz HS 5:51.21 1
15 Stevenson, Madelyn Fleming Isla 5:51.39 1
16 Stelljes, Rhyan Apopka HS 5:52.09 1
17 Glenn, Mackenzie St. Johns Co 5:52.15 1
18 Morejon, Annie Father Lopez 5:53.92 2
19 Klein, Erin Creekside HS 5:53.95 2
20 Mago, Susan Nease HS 5:55.54 2
21 Chehade, Yara Nease HS 5:59.94 2
22 Sharp, Morgan St. Joseph A 6:03.19 2
23 Richardson, Carina Rickards HS 6:07.19 2
24 Jones, Jordan Florida High 6:08.57 2
25 Maxwell, Rachel Bishop Kenny 6:11.72 3
26 Sass, Erin Nease HS 6:11.79 1
27 Miller, Margaret Yali Bishop Kenny 6:11.85 2
28 Hodges, Cheyenne Fort White H 6:19.96 2
29 Young, Mary Alice Bishop Kenny 6:23.46 2
30 Clary, Emma Fort White H 6:24.02 3
31 Wesblatt, Emily Creekside HS 6:25.78 3
32 Freeman, Jessie Lake Mary HS 6:26.88 3
33 Kelley, Kayla Robert E. Le 6:27.46 3
34 Cubbedge, Rosie Fleming Isla 6:36.64 2
35 Wilson, Abigal Bishop Snyde 6:55.93 3
36 Davis, Keiuna Ed White HS 6:56.57 3
-- Moore, Emily Buchholz HS DNF 2
Event 63 Boys 1600 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Davey, Mark Ponte Vedra 4:32.89 1
2 Hutton, John Robert E. Le 4:37.12 1
3 Bear, John Orange Park 4:37.37 1
4 Sessoms, Terrance Sandalwood H 4:39.69 1
5 Fuller, Evan Fleming Isla 4:39.71 1
6 Granberg, Jimmy Vero Beach H 4:42.17 1
7 Romero, Antonio Ponte Vedra 4:42.97 1
8 Brown, Jakob West Nassau 4:44.13 2
9 Webb, John Bishop Snyde 4:54.41 1
10 Kossler, Kolten Lake Mary HS 4:54.64 2
11 West, Gage Fleming Isla 4:54.83 1
12 Mayr, Jake Father Lopez 4:59.12 1
13 Lynch, William Bishop Snyde 4:59.22 2
14 Geers, Samuel Robert E. Le 4:59.37 2
15 Sneed, Pierce Providence S 4:59.43 1
16 Ortiz, Joshua Palm Beach C 5:00.77 3
17 Amstutz, Aidan Fleming Isla 5:01.51 1
18 Youngren, Nick Lake Mary HS 5:01.58 2
19 Berna, Luke Nease HS 5:01.71 2
20 Wiliams, Lewis Oakleaf HS 5:02.11 2
21 Chachra, Sunny Creekside HS 5:03.86 2
22 Nelson, Dylan Oakleaf HS 5:04.23 1
23 Taylor, Owen Creekside HS 5:04.57 2
24 Butler, Grant Bishop Kenny 5:04.61 2
25 Small, Kristopher Robert E. Le 5:05.49 3
26 Warner, Austin Apopka HS 5:05.85 2
27 Pryce, Damien Oakleaf HS 5:06.04 3
28 Betancourt, Michael First Coast 5:06.55 2
29 Palmer, Michael Bradford HS 5:08.27 3
30 Alexander III, Allen Ed White HS 5:08.32 1
31 Matkozich, Devin Buchholz HS 5:09.21 3
32 Brady, Will Providence S 5:09.24 2
33 LaChina, Chaz Nease HS 5:10.12 2
34 Fletcher, Jack Bishop Kenny 5:10.26 2
35 herman, trent Fletcher HS 5:10.51 2
36 Sutphin, Travis Nease HS 5:11.19 2
37 baines, wolf Fletcher HS 5:13.23 3
38 Cole, Jared Bartram Trai 5:13.69 2
39 Adamczyk, Ryan Stanton Prep 5:13.99 3
40 Lowrie, Dalton Bishop Kenny 5:16.77 2
41 Waller, Trey Father Lopez 5:17.56 3
42 Brown, Curren Bartram Trai 5:19.43 3
43 Wilamowski, Gabriel Bishop Snyde 5:21.52 3
44 Galarza, Gabriel Clay High Sc 5:22.11 2
45 Anderson, Alex Creekside HS 5:23.43 2
46 Benezette, Chase Father Lopez 5:26.54 3
47 Mills, Addison Providence S 5:27.27 3
48 Omdahl, Camden Harvest Comm 5:31.92 3
49 szymczak, collin Fletcher HS 5:45.15 3
50 Wilkinson, Alex Fort White H 6:27.94 3
51 Yeomans-Lindrose, Harold Fort White H 6:45.24 3
-- Monk, Caden Buchholz HS DNF 1
-- McFetridge, Calum Buchholz HS DNF 1
Event 64 Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Davis, Alivia Stanton Prep 11:50.39
2 Snyder, Sarah Ponte Vedra 12:26.90
3 Hoban, Gabbie Bartram Trai 12:30.27
4 Williams, Summer Florida High 12:34.22
5 McDonnell, Claire Father Lopez 12:35.98
6 Hatfield, Katy Bishop Snyde 12:56.34
7 Barquilla, Viola Providence S 12:57.34
8 Vansant, Lindsey Robert E. Le 13:21.24
9 Cuthbert, Grace Fleming Isla 13:22.45
10 Santore, Madison Ponte Vedra 13:30.97
11 Miller, Margaret Yali Bishop Kenny 13:57.88
12 Samuels, Emma Creekside HS 14:00.51
13 Coen, Libby St. Johns Co 14:09.61
14 Littlepage, Ashley Bartram Trai 14:11.18
15 Butler, Andrea Bartram Trai 14:11.58
16 Badger, Reece Creekside HS 14:13.20
17 Lathrop, Kaley Bishop Snyde 14:13.74
18 Maxwell, Rachel Bishop Kenny 14:29.13
19 Young, Mary Alice Bishop Kenny 14:33.05
20 Bealle, Catherine Stanton Prep 14:38.12
21 Dunn, Kiara Creekside HS 14:43.46
22 Gates, Holly Lake Mary HS 15:03.96
23 Morway, Chloe Fleming Isla 15:34.91
24 Toledo, Emma Father Lopez 15:38.28
-- Urzua, Daniela Lake Mary HS DNF
Event 65 Boys 3200 Meter Run Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 McFetridge, Calum Buchholz HS 9:57.08 1
2 Monk, Caden Buchholz HS 10:05.49 1
3 Granberg, Jimmy Vero Beach H 10:22.87 1
4 Murphy, Connor Episcopal Sc 10:24.19 1
5 Kenne, Sebastian Stanton Prep 10:31.33 1
6 Brown, Jakob West Nassau 10:34.75 1
7 Daigle, Josiah Providence S 10:38.45 1
8 Randall, Jack Bishop Snyde 10:39.07 1
9 Peralta, Brandon Providence S 10:44.52 1
10 Stratton, Matthew St. Johns Co 10:45.88 1
11 Rosolino, Tanner Father Lopez 10:48.32 1
12 Van der Burgt, Noah Father Lopez 10:48.33 1
13 Anderson, Tim Palm Beach C 10:49.00 1
14 Terry, Samuel Fleming Isla 10:53.52 1
15 Ross, Gavin Palm Beach C 10:54.92 1
16 Kossler, Kolten Lake Mary HS 10:56.36 1
17 Fergus, Dylan Creekside HS 10:56.47 2
18 Opp, Landon Fleming Isla 10:57.06 1
19 Rashy, Michael Lake Mary HS 10:58.88 1
20 Cockerham, Carter Creekside HS 11:05.03 1
21 Circelli, Ryan Ponte Vedra 11:06.01 2
22 Heinz, Cameron Ponte Vedra 11:06.04 2
23 Adams, Billy Robert E. Le 11:07.30 1
24 Berna, Jacob Nease HS 11:11.04 1
25 White, John Bishop Kenny 11:14.09 1
26 Messer, Chris Providence S 11:21.19 1
27 Anglin, Donovan Nease HS 11:23.37 2
28 Edgar, Cristian Bishop Kenny 11:24.45 2
29 Barral, Jesse Apopka HS 11:25.75 2
30 herman, trent Fletcher HS 11:26.79 2
31 Major, Jimmy Father Lopez 11:38.31 2
32 May, James Ponte Vedra 11:38.60 2
33 Aldridge, Quantavious Fletcher HS 11:47.15 2
34 Marquis, Zachary Bishop Snyde 11:48.24 2
35 Wegeman, Devin Nease HS 11:50.76 2
36 Fannin, Clark Bishop Snyde 11:50.94 2
37 Stone, Andrew Bartram Trai 11:56.50 2
38 Gage, Indigo Buchholz HS 11:59.59 2
39 searcey, riley Fletcher HS 12:03.51 2
40 Omdahl, Camden Harvest Comm 12:24.11 2
41 Scalzo, Sam Creekside HS 12:28.88 2
42 Finch, Dylan Fleming Isla 14:09.90 2
Event 66 Girls 2000 Meter Steeplechase Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Delay, Kayley Fletcher HS 7:10.67
2 Pigg, Liberty Fletcher HS 7:53.60
3 Megrath, Nicole Palm Beach C 7:53.65
4 Miller, Lindsey Palm Beach C 8:44.56
5 Plasencia, Sheridan Fort White H 9:09.91
6 Wilson, Jenna Stanton Prep 9:34.19
Event 67 Boys 2000 Meter Steeplechase Varsity
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Granberg, Jimmy Vero Beach H 6:40.06
2 Routhier, Caiden Palm Beach C 7:08.45
3 Skiles, Sam Stanton Prep 7:14.02
4 Barber, Dane Nease HS 7:20.36
5 Nelson, Dylan Oakleaf HS 7:33.15
6 Farell, Blaine Lake Mary HS 7:38.71
7 Kocsis, Christian Creekside HS 7:40.17
8 Sessoms, Terrance Sandalwood H 7:47.45
9 Stalter, Bryce Oakleaf HS 7:50.82
10 Carney, Nathan Creekside HS 7:51.10
11 Demeter, John Lake Mary HS 7:59.91
12 Anderson, Dean Palm Beach C 8:11.38
13 Belenko, Jasen Creekside HS 8:22.35
14 Hudson, Nicholas Nease HS 8:31.17
15 Cavin, Jacob Bradford HS 8:38.76
16 Tyson, Jeffrey Bradford HS 8:51.10
17 Martin, Robert Bradford HS 9:02.41
Event 68 Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Westside High School 'A' 47.61 1
1) Brown, Jamaya 2) Brown, Jayla
3) Harper, Aniya 4) Williams, Jada
2 Apopka HS 'A' 49.13 1
3 Rickards HS 'A' 50.08 1
1) Barnes, Taelor 2) Gibbs, Nikera
3) Patterson, Zaharia 4) Pena, Abigail
4 Kathleen HS 'A' 50.10 1
1) Wilson, Drac'Kia 2) Manuel, Cor'Daicya
3) Clarke, Umayah 4) Wilson, Zy'Eisha
5 Bishop Kenny HS 'A' 50.91 2
1) Austin, Anaje 2) Austin, Toni
3) Jones, Auzjay 4) McCallum, Eileen
6 Lake Mary HS 'A' 52.68 1
7 Father Lopez Catholic HS 'A' 54.07 2
1) Chowdhury, Janna 2) Hanna, Stephanie
3) Kuznof, Kenya 4) Robinson, Taneja
8 Ponte Vedra HS 'A' 54.20 2
1) Berquist, Abigail 2) Frecks, McKenzie
3) Gabet, Josie 4) Jorgensen, Kate
9 Bartram Trail HS 'A' 54.89 2
1) Diallo, Autumn 2) Heba, Holly
3) Hopkins, Jailyn 4) Young, Kayla
10 Creekside HS 'A' 55.49 1
11 Harvest Community School 'A' 56.63 2
1) Wuerffel, Audrey 2) Winter, Sarah
3) Brooks, Josie 4) Neikerk, Mary
12 Bishop Snyder HS 'A' 57.64 2
1) Almengor-Jimenez, Aldrid 2) Kersten, Sarah
3) May, Bailey 4) Silva, Laura
-- Oakleaf HS 'A' DNF 1
1) Anthony, Nia 2) Harris, Destiny
3) McCormick, Niya 4) Thomas, Jaqueline
-- Robert E. Lee HS 'A' DQ 1 Out of Zone
Event 69 Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Apopka HS 'A' 42.09 1
2 Oakleaf HS 'A' 42.78 1
1) Copeland, Khalif 2) Gladden, Isaiah
3) King, Keshawn 4) Morgan, Rontrez
3 Bartram Trail HS 'A' 42.81 1
1) Ruskin, Chase 2) Gatewood, Joseph
3) Cooper, Devin 4) Harvin, Chandler
4 Raines HS 'A' 42.86 1
5 Fort White HS 'A' 43.47 2
1) Levance, Mckenzie 2) Pelham, JacQuez
3) Reid, John 4) Swayze, Joshua
6 Buchholz HS 'A' 43.56 2
1) Booker, Lamarkus 2) Holmes, Samuel
3) Jones, Charles 4) Williams, Michael
7 Fleming Island HS 'A' 44.25 2
1) McCaskill, Anfernee 2) Northrup, Najieh
3) Ramirez, Aaron 4) Young, Kesean
8 Ed White HS 'A' 45.32 1
1) Aikens, Alexander 2) Fiffer, Owen
3) Steele, Charles 4) Woodson, Cedric
9 Creekside HS 'A' 45.35 1
10 Bishop Snyder HS 'A' 45.38 2
1) Dayao, Brandon 2) Hill, Lance
3) Lewis, Thomas 4) Mayhew, Christian
11 Ponte Vedra HS 'A' 46.09 2
1) Barker, Kyle 2) Dion, Samuel
3) Merlini, Peter 4) Walton, Zach
12 Harvest Community School 'A' 46.53 2
1) Marts, Gavin 2) Mathis, Jacob
3) Watterson, Tyrell 4) Neikirk, Kennedy
13 Bishop Kenny HS 'A' 46.68 1
1) Avera, Joshua 2) Cosare, Michael
3) Enoch, Davis 4) Fetchero, Vincent
Event 70 Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Apopka HS 'A' 4:02.48 2
2 Creekside HS 'A' 4:07.76 2
3 Kathleen HS 'A' 4:09.08 2
1) Watkins, Ryleigh 2) Kelly, Jo'Nashea
3) Manuel, Cor'Daicya 4) Davis, Terion
4 Ponte Vedra HS 'A' 4:18.21 2
1) Darrah, Reagan 2) Fasanelli, Gabriela
3) McCormack, Allison 4) Gabet, Josie
5 Fleming Island HS 'A' 4:18.49 2
1) Armstrong, Kayla 2) Millican, Audrey
3) Neilen, Adriana 4) Nelson, Ashley
6 Rickards HS 'A' 4:19.09 2
1) Gibbs, Nikera 2) Griffin, Lashawn
3) Jordan, Kiara 4) Shaw, Danielle
7 Lake Mary HS 'A' 4:20.04 1
8 Father Lopez Catholic HS 'A' 4:23.31 2
1) Duckett, Lexi 2) Lydecker, Caroline
3) Watson, Gabby 4) Yurkiewicz, Zosia
9 Ed White HS 'A' 4:25.89 1
1) Evans, Alexis 2) Jimenez, Alondra
3) Robinson, Kamiyah 4) Small, Saterria
10 Clay High School 'A' 4:30.67 1
1) Franco, Samantha 2) James, Katie
3) Linton, Devin 4) Stilianou, Alexis
11 Bishop Snyder HS 'A' 4:34.87 1
1) Kellum, Cynthia 2) May, Bailey
3) Moore, Ashley 4) Spadafora, Reilly
12 Fort White HS 'A' 4:58.33 1
1) Hodges, Cheyenne 2) Peterson, Leslie
3) Quinones, Leslie 4) Smith, Breanna
13 Harvest Community School 'A' 5:03.84 1
1) Winter, Sarah 2) Wuerffel, Audrey
3) Brooks, Josie 4) Neikerk, Mary
-- Robert E. Lee HS 'A' SCR
-- Space Coast HS 'A' SCR
1) Franco, Samantha 2) Johnson, Syniah
3) Ramsey, McKaleigh 4) Smith, Alexis
-- Oakleaf HS 'A' SCR
1) Anthony, Nia 2) Davis, Hadassah
3) Johnson, Loren 4) McCormick, Niya
Event 71 Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Fleming Island HS 'A' 3:23.56 2
1) Dill, Cameron 2) Fernandez, Felipe
3) Shaw, Spencer 4) Williams, Paris
2 Bartram Trail HS 'A' 3:29.28 2
1) Dapaah, Zech 2) Nelson, Zackary
3) Harvin, Chandler 4) Davis, Daidren
3 Apopka HS 'A' 3:31.88 2
4 Buchholz HS 'A' 3:36.79 2
1) Daniels, De'Andre 2) Grant, Deylynd
3) McGrath, Julian 4) Strothers, Yashua
5 Space Coast HS 'A' 3:39.37 2
1) Allen, George 2) Gaymon, Jalen
3) Schooler, Tyler 4) Yount, Jordan
6 Creekside HS 'A' 3:40.00 2
7 Father Lopez Catholic HS 'A' 3:43.73 1
1) Mayr, Jake 2) Polviatis, Julian
3) Mccathran, Dj 4) Willis, Noah
8 Bishop Snyder HS 'A' 3:50.77 1
1) Asuncion, Alex 2) Stanley, Jesse
3) Chance, Jalen 4) Fordham, Malik
9 Bishop Kenny HS 'A' 3:51.89 1
1) Avera, Joshua 2) Aviles, Spencer
3) Meisler, Ryan 4) Sams, Jack
10 Clay High School 'A' 4:03.88 1
1) Belanger, Ajay 2) Ferreira, Caleb
3) Jenkins, Jaylan 4) Lestrick, Jarrell
11 Harvest Community School 'A' 4:04.19 1
1) Charles, Trevor 2) Marts, Gavin
3) Brooks, Nick 4) Neikirk, Kennedy
Event 72 Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Father Lopez Catholic HS 'A' 9:55.25
1) Duckett, Lexi 2) Lydecker, Caroline
3) Morejon, Annie 4) Yurkiewicz, Zosia
2 Apopka HS 'A' 10:15.39
3 Rickards HS 'A' 10:20.90
1) Dansby, Shamera 2) Mooney-McMillan, Mattie
3) Nkembo, Blessing 4) Richardson, Carina
4 Florida High School 'A' 10:20.97
1) Coleman, Niya 2) Dean, Olivia
3) Odum, Kyra 4) Sander-Nazario, India
5 Buchholz HS 'A' 10:43.70
1) Alford, Kamiya 2) Holliday, Sophia
3) Moore, Emily 4) Storey, Jeanna
6 Ed White HS 'A' 10:56.15
1) Davis, Keiuna 2) Jimenez, Alondra
3) Robinson, Kamiyah 4) Small, Saterria
7 Creekside HS 'A' 10:59.55
1) Jones, Parker 2) Carpenter, Alaina
3) Strickland, Meredith 4) Thresher, Destiny
8 Ponte Vedra HS 'A' 11:15.80
1) Voegeli, Fabienne 2) Knehans, Quinn
3) Purvis, Emily 4) Bowers, Margaret
9 Fleming Island HS 'A' 13:18.32
1) Lemieux, Alexa 2) Sales, Patricia
3) Streeter, Abby 4) Gochoco, Sofia
Event 73 Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
School Finals
================================================================
1 Buchholz HS 'A' 8:18.31
1) Mayo, Brandon 2) McFetridge, Calum
3) Monk, Caden 4) Ransom, Isaiah
2 Bishop Snyder HS 'A' 8:31.67
1) Biala, Aldren 2) Lynch, William
3) Randall, Jack 4) Webb, John
3 Providence School 'A' 8:32.09
1) Daigle, Josiah 2) Martin, John
3) Peralta, Brandon 4) Sneed, Pierce
4 Space Coast HS 'A' 8:32.94
1) Gibson, Caleb 2) Schooler, Tyler
3) Yount, Jordan 4) Zeller, Stone
5 Father Lopez Catholic HS 'A' 8:33.07
1) Mayr, Jake 2) Polviatis, Julian
3) Van der Burgt, Noah 4) Willis, Noah
6 Apopka HS 'A' 8:39.03
7 Oakleaf HS 'A' 8:46.39
1) Harris, Jaylan 2) Pryce, Damien
3) Pryce, Dante 4) Stallworth, Tony
8 Palm Beach Central HS 'A' 8:46.61
1) Apalan, Marcus 2) Ortiz, Joshua
3) Ross, Gavin 4) Routhier, Caiden
9 Nease HS 'A' 8:56.79
1) Anders, Eric Nils 2) Dodd, Boimah
3) Downs, Liam 4) Sanchez, Julian
10 Lake Mary HS 'A' 8:57.21
11 Creekside HS 'A' 9:00.02
1) Boyce, Daniel 2) Carrion, Sebastian
3) Hsia, Jason 4) Lee, Spencer
12 Ed White HS 'A' 9:29.12
1) Alexander III, Allen 2) Brown, Nigel
3) Martinez, Leroy 4) Paul, Malik
13 Ponte Vedra HS 'A' 9:34.22
1) Quintal, Ryan 2) Snyder, Luke
3) Garcia, Chandler 4) McBrayer, Jack
14 Bartram Trail HS 'A' 9:54.22
1) Calhoun Jr, Reykjavick 2) Altomare, Domenic
3) Minotti, Michael 4) Payne, Merlon
Event 74 Girls 100 Meter Hurdles Varsity
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Reese, Kennedie Lake Mary HS 15.00 -1.4 1
2 Johnston, Caroline Episcopal Sc 15.39 -1.4 1
3 Wright, Cherrish Apopka HS 15.57 -1.4 1
4 Fasanelli, Gabriela Ponte Vedra 15.86 -1.4 1
5 Dixon, Janiyah Palm Beach C 16.31 -1.4 1
6 Watkins, Ryleigh Kathleen HS 16.41 -1.4 1
7 Crosby, Elizabeth Providence S 16.46 -1.4 1
8 Fields, Jadyn Creekside HS 16.78 -2.9 2
9 Minozzi, Carolina Bartram Trai 16.85 -1.4 1
10 Campbell, Jamiraih Kathleen HS 16.96 -1.4 1
11 Thompson, Beverley Creekside HS 16.98 -2.9 2
12 Clarke, Umayah Kathleen HS 17.10 -2.9 2
13 Bryant, Jordyn Rickards HS 17.47 -2.9 2
14 Moore, Ashley Bishop Snyde 17.50 -2.9 2
15 Sage, Courtney St. Johns Co 17.51 -0.8 3
16 Williams, Leah Episcopal Sc 17.74 -2.9 2
17 Riggins, Kennedy Raines HS 17.83 -2.9 2
18 Edwards, Ta'Kayla Oakleaf HS 17.87 -0.8 3
19 Armstrong, Kayla Fleming Isla 17.95 -0.8 3
20 George, Melina Oakleaf HS 18.03 -0.8 4
21 Jones, Auzjay Bishop Kenny 18.15 -0.8 3
22 Hartley, Camryn Nease HS 18.21 -0.8 3
23 Rickman, Alexis Ponte Vedra 18.25 -0.8 3
24 Lee, Jada Creekside HS 18.48 -0.8 4
25 Hascall, Alex Fleming Isla 19.04 -0.8 4
26 Pena, Abigail Rickards HS 19.15 -0.8 4
27 Weaver, Samantha Bartram Trai 19.23 -0.8 4
28 Phillips, Skylar Father Lopez 19.29 -1.7 5
29 Pearson, Mikyla Oakleaf HS 19.53 -0.8 4
30 Winter, Sarah Harvest Comm 19.86 -1.7 5
31 Webster, Julia Buchholz HS 19.87 -1.7 5
32 McHugh, Kayley Bishop Kenny 19.87 -0.8 4
33 Dawson, Alexis Father Lopez 19.89 -0.8 4
34 Silva, Sarah Bishop Snyde 20.27 -0.8 3
35 Beckett, Jasmine Bartram Trai 20.37 -0.8 4
36 Spadafora, Reilly Bishop Snyde 20.41 -1.7 5
37 Dixon, Gabi Father Lopez 21.22 -1.7 5
38 Aponte, Aleja Space Coast 21.65 -1.7 5
39 Patel, Tvisha St. Johns Co 21.81 -1.7 5
40 Key, Brianna Lake Mary HS 22.45 -1.7 5
-- Schultz, Emma St. Johns Co SCR
Event 75 Boys 110 Meter Hurdles Varsity
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Mathews, Jalen Raines HS 15.18 -2.0 1
2 Justilien, McKenzie Robert E. Le 15.69 -2.0 1
3 Payne, Corinthians Apopka HS 15.72 -2.0 1
4 Davis, Daidren Bartram Trai 15.74 -2.0 1
5 Akodu, Terrance Creekside HS 15.75 -2.0 1
6 Copeland, Khalif Oakleaf HS 16.31 -2.0 1
7 Hagans, Corbein Bartram Trai 16.36 -0.9 2
8 Turrill, Steven Space Coast 16.51 -0.9 2 16.501
9 Gatewood, Dominick Bartram Trai 16.51 -2.0 1 16.504
10 Jean-francois, Marvin Palm Beach C 16.63 -0.9 2
11 Larson, Luc Fleming Isla 16.64 -2.0 1
12 Drew, Tyler Palm Beach C 16.81 -0.9 2
13 Bourne, Ezra Ed White HS 16.99 -0.9 3
14 Grant, Deylynd Buchholz HS 17.16 -0.9 2
15 Bradford, David Ed White HS 17.20 -0.9 2
16 Mccathran, Dj Father Lopez 17.47 -2.2 4
17 Stalter, Bryce Oakleaf HS 17.50 -0.9 3
18 Strothers, Yashua Buchholz HS 17.57 -0.9 2
19 Hale, Connor St. Johns Co 17.79 -0.9 3
20 White, Nahshon Lake Mary HS 17.86 -0.9 3
21 Douglas, Mario Ed White HS 18.14 -0.9 3
22 Heath, Wayne Lake Mary HS 18.30 -0.9 3
23 Meisler, Ryan Bishop Kenny 18.50 -2.2 4
24 Williams, Trey Bishop Snyde 19.04 -0.9 3
25 Griffith, Kyle Bishop Snyde 19.26 -0.9 3
26 Fuerebacher, Andy Father Lopez 19.65 -2.2 4
27 LaFavor, Donovan Episcopal Sc 19.83 -1.6 5
28 Thomas, Anthony Fleming Isla 20.28 -2.2 4
29 Morrisey, Andrew Space Coast 20.78 -2.2 4
30 James, Ryan Father Lopez 21.01 -1.6 5
31 Kalka, Reese Bishop Snyde 21.36 -2.2 4
32 Soffler, Joshua St. Johns Co 22.33 -1.6 5
-- Dickerson, Anthony Oakleaf HS FS -0.9 3
Event 76 Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Reese, Kennedie Lake Mary HS 45.58 1
2 Odum, Kyra Florida High 46.22 1
3 Crosby, Elizabeth Providence S 47.44 1
4 Fasanelli, Gabriela Ponte Vedra 47.94 2
5 Sage, Courtney St. Johns Co 48.02 2
6 Dixon, Janiyah Palm Beach C 48.23 2
7 Watkins, Ryleigh Kathleen HS 48.44 1
8 Thompson, Beverley Creekside HS 48.53 1
9 Evans, Alexis Ed White HS 49.03 6
10 Campbell, Jamiraih Kathleen HS 49.12 1
11 Pearson, Mikyla Oakleaf HS 49.42 2
12 Armstrong, Kayla Fleming Isla 49.52 2
13 Brinkley, Jayla Apopka HS 49.56 1
14 Williams, Leah Episcopal Sc 50.26 1
15 Edwards, Ta'Kayla Oakleaf HS 51.23 3
16 Clarke, Umayah Kathleen HS 51.59 2
17 Riggins, Kennedy Raines HS 51.75 3
18 Thomas, Karmen Stanton Prep 52.49 2
19 Minozzi, Carolina Bartram Trai 52.92 2
20 Simonson, Makenzie Nease HS 53.22 2
21 George, Melina Oakleaf HS 53.23 4
22 Wuerffel, Audrey Harvest Comm 53.86 5
23 Rickman, Alexis Ponte Vedra 54.02 4
24 Franco, Samantha Clay High Sc 54.26 4
25 Lister, Emerson Bartram Trai 54.27 3
26 Hascall, Alex Fleming Isla 54.60 3
27 Dawson, Alexis Father Lopez 55.21 4
28 Erikson, Evie Lake Mary HS 56.22 3
29 Davis, Sara Bartram Trai 57.12 3
30 Spadafora, Reilly Bishop Snyde 57.51 5
31 Silva, Sarah Bishop Snyde 57.67 6
32 Webster, Julia Buchholz HS 57.80 4
33 Dixon, Gabi Father Lopez 58.36 5
34 Aponte, Aleja Space Coast 59.57 5
35 Patel, Tvisha St. Johns Co 1:00.13 4
36 Toledo, Zoe Father Lopez 1:00.51 5
37 Schultz, Emma St. Johns Co 1:00.65 5
38 Sood, Odeline Lake Mary HS 1:00.82 5
39 McHugh, Kayley Bishop Kenny 1:02.44 5
40 Frost, Kierra Rickards HS 1:02.64 4
41 Lee, Jada Creekside HS 1:03.20 5
-- Fragello, Lena Buchholz HS FS 4
Event 77 Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Davis, Daidren Bartram Trai 39.52 1
2 Wells Jr, Torey Westside Hig 39.88 1
3 Justilien, McKenzie Robert E. Le 40.06 1
4 Payne, Corinthians Apopka HS 40.55 1
5 Yirmyah, N/A Apopka HS 41.59 1
6 Wilson, Desmond Robert E. Le 41.71 2
7 Larson, Luc Fleming Isla 42.15 1
8 Sasser, Nick Bartram Trai 42.20 1
9 Jean-francois, Marvin Palm Beach C 42.51 2
10 Meisler, Ryan Bishop Kenny 42.55 3
11 Akodu, Terrance Creekside HS 42.65 2
12 Drew, Tyler Palm Beach C 43.06 2
13 Bias, Jacob Bartram Trai 43.11 1
14 Bourne, Ezra Ed White HS 43.19 3
15 Mccathran, Dj Father Lopez 43.26 4
16 Bradford, David Ed White HS 43.32 3
17 Aviles, Spencer Bishop Kenny 43.40 3
18 Dickerson, Anthony Oakleaf HS 43.56 2
19 Turrill, Steven Space Coast 44.29 2
20 Clark, Kwame Oakleaf HS 45.01 5
21 Kopp, Cody Providence S 45.83 4
22 Harris, Josh Fleming Isla 45.95 5
23 Morgan, Jahaz Florida High 46.17 4
24 Esquivia-Cruz, Carlos Bishop Snyde 46.83 5 46.822
25 Strothers, Yashua Buchholz HS 46.83 2 46.830
26 Flowers, Anthony Stanton Prep 47.15 3
27 Williams, Trey Bishop Snyde 47.35 4
28 Collins, Kenneth Creekside HS 47.65 4
29 Hale, Connor St. Johns Co 47.74 4
30 Neder, Charles Father Lopez 49.41 5
31 Douglas, Mario Ed White HS 50.09 4
32 Thomas, Anthony Fleming Isla 50.29 5
33 Morrisey, Andrew Space Coast 50.45 5
34 Soffler, Joshua St. Johns Co 50.71 6
35 Madrid, Daniel Bishop Kenny 50.97 5
36 Kalka, Reese Bishop Snyde 51.36 5
37 Stanberry, Mason Father Lopez 55.09 6
-- Stalter, Bryce Oakleaf HS FS 5
-- Grant, Deylynd Buchholz HS DNF 3
|